piątek, 01 marca 2024r.

Wymień się roślinami

Autor: |

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Drzewa zielenią się, a w powietrzu czuć całą gamę kwiatowych aromatów. To również dobry moment, by zadbać o rośliny, które ozdabiają domy i mieszkania.

Czasami kwiaty i inne rośliny na naszych parapetach potrzebują większej przestrzeni lub po prostu nam się znudziły. Miejski Ośrodek Kultury wychodzi naprzeciw osobom, które z jakichś powodów chcą znaleźć swojej roślinie doniczkowej nowy dom. Po zimowej przerwie, do świdnickiego centrum kultury wrócił „Punkt wymiany roślin”, gdzie można przynieść zarówno duże okazy, jak też podzielić się małymi zaszczepkami.

– Zachęcamy do skorzystania z „Punktu wymiany roślin”. Nasz zielony kącik znajduje się przy wejściu do kina „Lot”, a skorzystać z niego można w godzinach otwarcia budynku. Dzięki tej inicjatywie chcemy zmniejszyć ilość roślin wyrzucanych na śmietnik. Tutaj mają szansę na nowe życie – mówi Jagoda Kowalczyk, inicjatorka powstania punktu.

By zabrać roślinkę, która wpadła nam w oko, należy w jej miejscu ustawić inną, którą chcemy przekazać dalej. W ten sposób cały czas będzie można korzystać z regału. Organizatorzy proszą o nieprzynoszenie chorych roślin. Punkt jest samoobsługowy.

Artykuł przeczytano 745 razy

Last modified: 26 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »