poniedziałek, 10 maja 2021r.

Wyjeździła sukces na łyżwach

Autor: |

Na co dzień uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym, a w czasie wolnym trenuje łyżwiarstwo figurowe w AS Akfon Lublin. Świdniczanka Zuzia Bartoszek wystartowała w zawodach Piastowski Piruet 2021 Cieszyn oraz XIV Pucharze Łodzi – Memoriał Marii Olszewskiej – Lelonkiewicz. Z obu wydarzeń, wraz z drużyną, przywiozła komplet medali.

Od trzech lat Zuzia szkoli się pod okiem Moniki Szymanek-Szawrackiej. Jej drużyna zdobyła w Cieszynie 3 złote oraz 3 srebrne medale, natomiast w Łodzi – złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

– Konkurencja była duża, ale nie zniechęciło mnie to do podjęcia wyzwania. Startowałam w konkurencji solistek klasy wstępnej U15. Zaprezentowałam program do muzyki „Be your guest (Coda)”, który zawierał, między innymi, kombinacje Salchowa z Loop oraz oddzielnym Rittbergerem, a także piruety, takie jak: Scratch spin czy piruet siadany – opowiada świdniczanka.

Były to ostatnie zawody w tym sezonie, w których Zuzia wzięła udział.

– Z uwagi na to, że Ice Mania, gdzie trenuję, nie jest lodowiskiem całorocznym, nowe przygotowania do kolejnych zawodów ruszą dopiero od października – tłumaczy łyżwiarka.

fot. Tomasz Pindel

Artykuł przeczytano 744 razy

Last modified: 24 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?