piątek, 23 lutego 2024r.

Wyjazdowe zwycięstwo Avii

Autor: |

Mówiąc delikatnie, Podhale Nowy Targ nie jest ulubionym rywalem Avii. Szczególnie tyczy się to meczów w górach. Wreszcie żółto-niebieskim udało się przełamać niemoc z tą drużyną. W sobotnie popołudnie podopieczni Łukasza Mierzejewskiego pokonali w delegacji Podhale 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Dominik Maluga.

Nowy Targ to bardzo ciężki teren, to wie każdy, kto tam przyjeżdża. Sztuczna murawa i dziwne, kolorowe, wystające linie sprawiają wiele problemów drużynom chcących grać tam w piłkę. Avia po latach odczarowała pierwszym mecz sezonu i chciała kontynuować ten dobry początek kampanii 2022/2023 właśnie w Nowym Targu.

Początek sobotniego meczu, to przede wszystkim dużo walki z obu stron. Avia łapała sporo kartek i często były one konsekwencją błędów. Widział to trener Mierzejewski i w przerwie dokonał aż trzech zmian. A pierwsza część meczu? Poza walką, kilka sytuacji z obu stron. Świdniczanie mogli prowadzić po akcji Kuncy i dograniu do Macieja Góralskiego, a okazję gospodarzy wybronił doskonale Dawid Rosiak. Gdy niezbyt licznie zgromadzeni kibice w Nowym Targu oczekiwali przerwy, Tomasz Zając zagrał idealną piłkę do dobrze wchodzącego w pole karne Dominika Malugi. Wahadłowy Avii ubiegł obrońcę i wpakował futbolówkę do siatki.

Po przerwie Avia uspokoiła nieco grę, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Gospodarze obudzili się w końcówce spotkania. W 85 minucie mieli idealną okazję do wyrównania, ale jeden z zawodników Podhala uderzył obok bramki. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry gospodarze strzelili wprawdzie bramkę, ale nie została ona uznana przez arbitra, a powodem tego był spalony. Tym samym Avii udało się dowieźć wynik 1:0 do końca i trzy punkty wróciły do Świdnika.

Kolejne spotkanie żółto-niebiescy rozegrają już w najbliższą środę. Na Stadionie Miejskim w Świdniku podejmą ŁKS Łagów. Początek tego spotkania o godzinie 17.

Podhale Nowy Targ – Avia Świdnik 0:1 (0:1)

Bramka: Maluga (45).

Podhale: Maciej Styrczula – Wajsak (79 Mikołaj Styrczula), Mazurek, Bodziuch (79 Banik), Żołądź (79 Burnat), Ligienza, Żurek (24 Szynka), Majera, Szczepański (66 Cuber), Antokwiak, Płatek.

Avia: Rosiak – Midzierski, Mykytyn, Kursa, Uliczny (46 Ćwik), Popiołek, Góralski (46 Kompanicki), Zając (46 Niewęgłowski), Kunca, Maluga, Rak (90 Górka).

Artykuł przeczytano 978 razy

Last modified: 13 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »