sobota, 24 lutego 2024r.

Wygrana w Białymstoku

Autor: |

W czwartej kolejce sezonu 2022/2023 w TAURON 1. Lidze. MKS Avia Świdnik wyjechała do Białegostoku na spotkanie z beniaminkiem rozgrywek, BAS-em. Świdniczanie potrzebowali czterech setów do zwycięstwa i tym samym do domu przywieźli komplet punktów.

Trener Witold Chwastyniak miał nie lada zagwozdkę przed sobotnim meczem. Nie mógł bowiem skorzystać z dwóch środkowych: Przemysława Tomy i Mateusza Siwickiego. Szansę otrzymał zatem Konrad Machowicz. Na rozegraniu wciąż nie pojawił się narzekający na uraz łydki, Sebastian Matula. Siatkarze Avii mogli za to liczyć na swoich niezawodnych kibiców, którzy głośnym dopingiem wspierali ich w stolicy Podlasia.

Początek pierwszego seta był dość wyrównany, ale to Avia w późniejszym jego etapie zaczęła budować przewagę. Wydawało się, że nic złego się już w tym secie nie stanie, lecz w pewnym momencie świdniczanie zaczęli mieć problem w przyjęciu. Do tego doszły dobre ataki gospodarzy i zrobił się remis. Oba zespoły grały bardzo długo na przewagi. Raz BAS, a raz Avia miała piłkę setową. Ostatecznie gospodarze wygrali 34:32.

Przegrana pierwsza partia nie podłamała żółto-niebieskich. Wręcz przeciwnie. Avia wyszła na drugiego seta zmotywowana i rządna rewanżu. Goście grali skuteczniej i zmuszali rywali do błędów. Szybko zbudowali przewagę, której nie oddali do końca wygrywając do 18 i wyrównując stan meczu.

Trzeci set był bardzo wyrównany. Zespoły grały punkt za punkt aż do końcówki, w której duet Rećko-Kosiba poderwał Avię do zwycięstwa do 21.

Ostatni akord tego spotkania, to od początku przewaga drużyny ze Świdnika. BAS co prawda zbliżył się do gości i starał się doprowadzić do tie breaka, ale nic to nie dało. Avia nie tylko dobrze radziła sobie w ataku, ale także w bloku i w ten właśnie sposób zakończyła mecz.

– Sobotni mecz pokazał, że Białystok, to trudny teren i każdy zespół będzie musiał mocno postarać się, żeby zdobyć tam punkty. Nasze spotkanie nie należało do łatwych. Na wygranie w każdym secie trzeba było się napracować. Cieszymy się ze zwycięstwa. Punkty zdobyte na wyjeździe są szczególnie ważne. Można powiedzieć, że liczą się podwójnie – powiedział po meczu oficjalnej stronie ligi Witold Chwastyniak.

Już w sobotę Avia wraca do grania przed własną publicznością. W sobotę, o godzinie 17:00 żółto-niebiescy zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Bilety na ten mecz kupicie tylko online na avia-swidnik.pl/sklep.

BAS Białystok – MKS Avia Świdnik 1:3 (34:32, 18:25, 21:25, 21:25)