wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Wybraliście najsympatyczniejsze zwierzaki lata

Autor: |

Do tegorocznej edycji wakacyjnego plebiscytu „Nie tylko psy i koty” napłynęły 24 zgłoszenia. Ponownie okazało się, że świdniczanie kochają przede wszystkim koty, bo ich zdjęć otrzymaliśmy aż 15. Były też 4 psy, 2 świnki morskie, królik, popielica afrykańska zwana także pilchem afrykańskim oraz ptasznik białokolanowy. Które z Waszych pupili, według internautów, zostały najsympatyczniejszymi zwierzakami lata?

Super kot
Niekwestionowanym liderem w głosowaniu Czytelników jest kot o wdzięcznym imieniu Rudy. Jego zdjęcie „polajkowały” 194 osoby, nazywając go „super kotem”.
– Rudy to kot mojej córki Ani, która wyjechała do Anglii. Od prawie 2 lat pozostaje pod moją opieką i chyba tak już zostanie. Jest bardzo ciepłym i spokojnym zwierzakiem, tzw. Przytulanką. Bardzo lubi mizianie i mruczy przy tym niesamowicie – opowiada Danuta Koperda.
3-letni kocurek uwielbia przebywać na świeżym powietrzu. W domu jego ulubionym miejscem jest balkon, na działce zaś leżak. W zimie śpi na półce nad kaloryferem. Latem wybiera krzesło lub szafę. Rudy nie jest wybredny, jeśli chodzi o posiłki. Lubi wszystko, pod warunkiem, że jest świeże. Je suchą karmę, gotowe mokre karmy, a także surowe mięso i wątróbkę drobiową. Zabawa Rudego, poza maskotkami, to obserwowanie na balkonie lub w oknie ptaków. Wpada wtedy w hipnozę i może patrzeć na nie godzinami.

Czarujący królik
Drugie miejsce zajął czarujący królik Czaruś. Internauci przyznali mu 141 głosów. Roczne zwierzątko, o niewielkich gabarytach i rudo-brązowym futerku, ma swoją klatkę, w której śpi, ale zdecydowanie bardziej woli siedzieć na dywanie.
– Jego przysmaki to sałata i marchewka – mówi Agnieszka Pędzisz. – Lubi sobie pofikać, zwłaszcza rano i wieczorem. W pozostałych godzinach najchętniej oddaje się drzemce.

Mikro cudo
Trzecim najsympatyczniejszym zwierzakiem lata został 2-letni Odik, który jest weteranem naszego plebiscytu. W poprzednich latach ratlerek również znajdował się w gronie zwycięzców. W tegorocznej edycji otrzymał 113 „lajków”, a internauci nazwali go „mikro cudem” i „pięknym pysiem”.
– Odik nadal uwielbia zabawy i psoty ze swoją właścicielką Liwką. Kocha pływać w basenie i kopać w piasku. Jest też obrońcą domu. Nikogo obcego nie wpuszcza za ogrodzenie. Mały posturą a wielki duchem – śmieje się Małgorzata Tatol-Mosak.

Nagrody dla wszystkich
Laureaci plebiscytu otrzymują nagrody ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury, gabinet weterynaryjny Elza, mieszczący się przy ul. Wiejskiej 26, sklep Wisan, znajdujący się przy ul. Niepodległości 19 oraz sklep zoologiczny z ul. Racławickiej 32A.
Za wspólną zabawę dziękujemy również pozostałym uczestnikom, którzy nadesłali zdjęcia pupili. Wasze zwierzaki: Osi, Marian, Charlie, Przystojny, Wiesio, Kitka, Leoś, Anton, Mika, Rysio, Tosia, Frytka, Ferdek, Leon, Matylda, Doda, Beret, Putin, Nana, Febe, Tekla i Filipek też są wspaniałe. Przygotowaliśmy dla nich drobne upominki.
Po odbiór nagród zapraszamy do redakcji (al. Lotników Polskich 24), od poniedziałku do środy, w godz. 8.00-16.00.
Dziękujemy także Czytelnikom, którzy wzięli udział w głosowaniu internetowym. Łącznie przyznali 1236 „lajków”.
aw

Artykuł przeczytano 4454 razy

Last modified: 9 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content