czwartek, 29 lutego 2024r.

Wyborcza ściągawka

Autor: |

W niedzielę, 28 czerwca, Polacy ruszą do urn, by oddać głos na swojego kandydata na prezydenta RP. W trakcie wyborów wszystkie komisje będą otwarte w godzinach 7.00-21.00. W związku z epidemią Covid-19 i związanymi z tym ograniczeniami, władze miasta podjęły działania zwiększające bezpieczeństwo świdniczan podczas głosowania.

– Wyznaczymy bezpieczne strefy i wejścia do lokali wyborczych znajdujących się w tym samym budynku – wyjaśnia burmistrz Waldemar Jakson.
W budynku Szkoły Podstawowej nr 5 swoje siedziby będzie miało 5 Obwodowych Komisji Wyborczych. Dla każdej wyznaczono oddzielne wejście:
OKW nr 17 – sala 106 – wejście główne, dawne gimnazjum (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych)
OKW nr 18 – sala 107 – wejście od strony basenu
OKW nr 19 – sala 108 – wejście główne do budynku szkoły (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych)
OKW nr 20 – sala 110 – wejście od strony parkingu przy ul. Jarzębinowej
OKW nr 21 – świetlica szkolna – wejście od strony placu zabaw (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych)
W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 znajdą się dwie Obwodowe Komisje Wyborcze:
OKW nr 1 – sala 016A – główne wejście budynku szkoły
OKW nr 2 – sala 005 – wejście od strony boiska „Orlik”
Natomiast w Szkole Podstawowej nr 7 funkcjonować będą trzy OBW, dla których wyznaczono następujące wejścia:
OKW nr 13 – hala sportowa – wejście do hali sportowej od strony północnej (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych)
OKW nr 14 – sala nr 6 – wejście główne do budynku szkoły (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych)
OKW nr 15 – sala nr 4 – wejście od strony parkingu
Przemieszczanie się wewnątrz budynków pomiędzy poszczególnymi lokalami Komisji Wyborczych będzie uniemożliwione. Listę wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych znajdziemy poniżej oraz na stronie BIP.

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, al. Wojska Polskiego 27
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1 – al. Wojska Polskiego, ul. Andrzeja Struga, Bohaterów Westerplatte od numeru 1 do numeru 25, Bolesława Prusa, Brzegowa od numeru 26 do numeru 60, Deotymy, Drzymały, Dworcowa, Elizy Orzeszkowej, Fryderyka Szopena, Gajowa, Henryka Sienkiewicza, Hugo Kołłątaja, Jana Matejki, Kolejowa, Kolonijna, Ks. Piotra Ściegiennego, Kwiatowa, Kwiatów Polnych, Leśna, Lotnicza, Mełgiewska, Miła, Nadleśna, Orzechowa, Parkowa, Partyzantów od numeru 3 do numeru 23A oraz numery parzyste od numeru 30 do numeru 34, Poprzeczna, Przy Lesie, Reymonta, Romualda Traugutta od numeru 1 do numeru 14, Różana, Skośna, Stokrotki Polnej, Szkolna, Willowa, Zygmunta Puławskiego, Żwirki i Wigury.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, al. Wojska Polskiego 27
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 2 – al. Lotników Polskich numery nieparzyste od numeru 33 do numeru 93, ul. Bohaterów Westerplatte od numeru 26 do numeru 41, Dojazdowa, gen. Franciszka Kleeberga, Gwarna, Harcerska, Koło, Kręta, Lipowa, Marszałka Józefa Piłsudskiego od numeru 5 do końca, Niecała, Piękna, Radość, Romualda Traugutta od numeru 19 do numeru 57, Słoneczna, Słowików, Spacerowa, Stanisława Staszica, Szymona Konarskiego, Wąska, Wesoła, Wincentego Pola, Władysława Jagiełły, Zacisze, Zuchów.

Miejski Ośrodek Kultury, al. Lotników Polskich 24 (budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych)
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 3 – al. Jana Pawła II, Lotników Polskich numery parzyste od numeru 66 do numeru 100 oraz numery od 109 do końca, ul. Brzegowa od numeru 68 do numeru 206, Brzozowa, Bukowa, Chabrowa, Cicha, Dębowa, Drewniana, Dywizjonu 303, Jagodowa, Jeżynowa, Jodłowa, Jutrzenki, Kasztanowa, Makowa, Malinowa, Mała, Miodowa, Nowa, Ogrodowa, Partyzantów numery nieparzyste od numeru 27 do końca oraz numery parzyste od numeru 40 do końca, Piasecka do numeru 128A, Poligonowa, Polna, Poziomkowa, Rejkowizna, Szklarniana, Świerkowa, Urocza, Wiosenna, Wrzosowa, Zielona.

Miejskie Centrum Profilaktyki ul. Cypriana Kamila Norwida 2 (budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych)
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 4 – al. Lotników Polskich numery parzyste od numeru 26 do numeru 28, ul. Bankowa, Cypriana Kamila Norwida, gen. L. Okulickiego numer 8C, numery nieparzyste od numeru 1 do numeru 9, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Mikołaja Reja, Niepodległości numery od numeru 1 do numeru 13, Stanisława Wyspiańskiego od numeru 3 do numeru 8, Środkowa.

Przedszkole Nr 4 Zespół Przedszkoli nr 2, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 5 – al. Lotników Polskich numery parzyste od numeru 42 do numeru 44, ul. Czereśniowa, Jana Kilińskiego, Marii Curie -Skłodowskiej, Marszałka Józefa Piłsudskiego od numeru 4 do numeru 4A, Parcelowa, Przechodnia, Racławicka numer 36 oraz numery nieparzyste od numeru 29 do numeru 45, Spółdzielcza, Stanisława Wyspiańskiego od numeru 13 do numeru 25, Szeroka, Widok.

Miejskie Centrum Usług Socjalnych, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 (budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych)
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 6 – ul. gen. L. Okulickiego numery nieparzyste od numeru 15 do numeru 23, Jana Kochanowskiego, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego numer 6, Marii Konopnickiej, Mickiewicza numery parzyste od numeru 4 do numeru 6, Niepodległości numery parzyste od numeru 14 do numeru 26.

Miejsko–Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Niepodległości 13 (budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych)
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 7 – ul. 3 Maja, Hotelowa numery nieparzyste od numeru 3 do numeru 5, Niepodległości numery nieparzyste od numeru 17 do numeru 19, Tadeusza Kościuszki od numeru 3 do numeru 6 oraz numer 10.

Przedsiębiorstwo Komunalne PEGIMEK, ul. Marii Konopnickiej 3 (budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych)
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 8 – ul. gen. L. Okulickiego numery nieparzyste od numeru 29 do numeru 35, Kosynierów numery nieparzyste od numeru 3 do numeru 7, Mickiewicza numery nieparzyste od numeru 1 do numeru 5, Mikołaja Kopernika od numeru 1 do numeru 6, Niepodległości numery parzyste od numeru 30 do numeru 36.

Przedszkole nr 3, ul. Hotelowa 7
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 9 – ul. Hotelowa numery parzyste od numeru 4 do numeru 6A, Kosynierów numery nieparzyste od numeru 13 do numeru 15, Mikołaja Kopernika numery parzyste od numeru 12 do numeru 16, Niepodległości numery nieparzyste od numeru 21 do numeru 29, Turystyczna.

Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Mikołaja Kopernika 9
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 10 – ul. Bartosza Głowackiego, Kosynierów numery nieparzyste od numeru 19 do numeru 21, Mikołaja Kopernika numery nieparzyste od numeru 11 do numeru 13 oraz numer 20, Racławicka numery nieparzyste od numeru 3 do numeru 11, Tadeusza Kościuszki numery nieparzyste od numeru 7 do numeru 11.
Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Mikołaja Kopernika 9a (budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych)

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 11 – ul. Jarzębinowa, Kalinowa numery parzyste od numeru 2A do numeru 12, Ks. Kanonika Jana Hryniewicza numery parzyste od numeru 6 do numeru 12, Racławicka numery parzyste od numeru 6 do numeru 16 oraz numery nieparzyste od numeru 13 do numeru 19.

Przedszkole nr 5, ul. Gen. J. Hallera 11
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 12 – ul. gen. J. Hallera numery parzyste od numeru 2 do numeru 6, Kosynierów numery parzyste od numeru 4 do numeru 12, Wincentego Witosa numery nieparzyste od numeru 1 do numeru 9.
Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Aleja Armii Krajowej 3 (budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych)
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 13 – al. Armii Krajowej numery nieparzyste od numeru 7 do numeru 35, ul. gen. J. Hallera numery nieparzyste od numeru 3 do numeru 7, Pionierska, Wincentego Witosa numery parzyste od numeru 2 do numeru 12.

Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Aleja Armii Krajowej 3 (budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych)
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 14 – ul. gen. M.Smorawińskiego, Głogowa, Kosynierów numer 16, Krępiecka od numeru 4 do numeru 8, Racławicka numery parzyste od numeru 2 do numeru 4, Wiśniowa.

Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Aleja Armii Krajowej 3
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 15 – al. Armii Krajowej numery parzyste od numeru 2 do numeru 4, ul. Anyżowa, Bronisława Czecha, Bronisława Malinowskiego, Działkowca, Dziewanny, gen. S. Roweckiego “Grota”, Janusza Kusocińskiego, Janusza Sidło, Jerzego Kukuczki, Kamili Skolimowskiej, Kminkowa, Krańcowa, Krępiecka od numeru 18A do końca, Lawendowa, Miętowa, Olimpijczyków, Romana Szczerbakiewicza, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Ruciana, Rumiankowa, Słonecznikowa, Stanisława Marusarza, Tatarakowa, Tymiankowa, Wandy Rutkiewicz, Waniliowa.

Przedszkole nr 7, ul. Ks. Kanonika Jana Hryniewicza 7
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 16 – ul. Akacjowa, Kalinowa numery nieparzyste od numeru 3 do numeru 11, Klonowa numery parzyste od numeru 4 do numeru 14.

Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Jarzębinowa 6 (budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych)
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 17 – ul. Cedrowa, Cisowa, Cyprysowa, Henryka Strumińskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego numery parzyste od numeru 32do numeru 66, Klonowa numery parzyste od numeru 16 do numeru 44 oraz numery nieparzyste od numeru 21 do numeru 47,Ks. Kanonika Jana Hryniewicza od numeru 13B do końca, Modrzewiowa, Morwowa.

Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Jarzębinowa 6
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 18 – ul. Racławicka numery parzyste od numeru 28 do numeru 32, Stanisława Skarżyńskiego numery nieparzyste od numeru 1A do numeru 5 oraz numery parzyste od numeru 4 do numeru 12.
Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Jarzębinowa 6 (budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych)

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 19 – up. Bolesława Stachonia, Gospodarcza od numeru 3 do numeru 29 oraz numer 31, Janusza Kasperka, Jesionowa, Kardynała Stefana Wyszyńskiego numery nieparzyste od numeru 45 do numeru 65, Klonowa numery nieparzyste od numeru 51 do numeru 67 oraz numery parzyste od numeru 46 do numeru 56, Spadochroniarzy numery nieparzyste od numeru 1 do numeru 7 oraz numer 4, Stanisława Kamińskiego, Stanisława Skalskiego, Stanisława Skarżyńskiego numery nieparzyste od numeru 7 do numeru 9, Topolowa.

Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Jarzębinowa 6
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 20 – ul. Antoniego Gruszczyńskiego, Bronisława Ratajczaka, Klonowa numery parzyste od numeru 60 do końca, numery nieparzyste od numeru 69 do końca, Ks. Jerzego Popiełuszki, Spadochroniarzy od numeru 16A do numeru 16F, Św. Brata Alberta, Tadzia Jasińskiego, Zygmunta Majewskiego.

Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Jarzębinowa 6 (budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych)
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 21 – Al. NSZZ Solidarność, ul. Bartłomieja Kopera, Barwna, Bażantowa, Bławatkowa, Błękitna, Chryzantemowa , Czeremchowa, Dobra, Fiołkowa, Gospodarcza numer 30 oraz od numeru 32 do końca, Gościnna, Grabowa, Henryka Gontarza, Jaśminowa, Jaworowa, Kaczeńcowa, Kardynała Stefana Wyszyńskiego od numeru 68 do końca, Klonowa numery nieparzyste od numeru 5 do numeru 19, Kolorowa, Konwaliowa, Lazurowa, Legionów Polskich, Magnoliowa, Olchowa, Perłowa, Piasecka od numeru 130 do końca, Przyjazna, Romana Dmowskiego, Romantyczna, Rubinowa, Sąsiedzka, Serdeczna, Sosnowa, Spokojna, Srebrna, Storczykowa, Sympatyczna, Szafirowa, Szmaragdowa, Tęczowa, Turkusowa, Widokowa, Wiejska, Złota.

Szpital, ul. Al. Lotników Polskich 18
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 22 – Szpital w Świdniku – odrębny obwód głosowania.

Dom Pomocy Społecznej w Świdniku, ul. Piasecka 240
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 23 – Dom Pomocy Społecznej w Świdniku – odrębny obwód głosowania.

Artykuł przeczytano 1286 razy

Last modified: 25 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »