sobota, 24 lutego 2024r.

Wszyscy Święci Europy

Autor: |

Na prace plastyczne i literackie związane z wybraną postacią spośród Świętych Europy czekają organizatorzy drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego „Wszyscy Święci Europy – wpływ wybitnych postaci na cywilizację europejską i kulturę polską”.

Rywalizacja podzielona jest na dwie kategorie. W pierwszej mogą wziąć udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Ich zadaniem będzie przygotowanie pracy plastycznej ilustrującej wybranego świętego w dowolnej technice. W drugiej klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Zadaniem uczniów klas IV-VI będzie napisanie opowiadania, listu lub wiersza związanego z wybraną postacią, uwzględniając jej wpływ na cywilizację i kulturę. Z kolei uczniowie klas VII-VIII napiszą rozprawkę, opowiadanie, list lub wiersz.

Prace plastyczne należy nadsyłać do 30 listopada, do godz. 15.00, na adres: Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku, ul. Jarzębinowa 6, 21-040 Świdnik, z dopiskiem: Konkurs „Wszyscy Święci Europy – wpływ wybitnych postaci na cywilizację europejską i kulturę polską”. Termin nadsyłania prac literackich również kończy się 30 listopada, o godz. 15.00. Można wysłać je w pliku .pdf, na adres e-mail: wse@sp5.swidnik.pl. Szczegóły dostępne są na stronie WSE – Portal – Szkoła Podstawowa nr 5 (e-swidnik.pl)

– W pierwszej edycji  otrzymaliśmy 136 prac plastycznych i 64 literackie. Napłynęły z różnych zakątków kraju. Wiele z nich było bardzo interesujących, opisujących mało znanych świętych. Mamy nadzieję, że w tym roku również uczestnicy nas nie zawiodą. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Zwycięzców poznamy do 22 grudnia. Listę ogłosimy na stronie szkoły – mówi Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

Organizatorami plastyczno-literackich zmagań są: Szkoła Podstawowa nr 5, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury. Fundatorzy nagród: Burmistrz Miasta Świdnik, PEC Świdnik, P.K. Pegimek Świdnik, Remondis Świdnik.

aw

Artykuł przeczytano 975 razy

Last modified: 2 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »