wtorek, 25 stycznia 2022r.

Wszyscy gotowi na Koncert Noworoczny

Autor: |

Muzycy z Helicopters Brass Orchestra przygotowują się do kolejnego Koncertu Noworocznego. Usłyszymy ich 23 stycznia, o godz. 14.00, w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Te oryginalne życzenia noworoczne wpisały się w muzyczne tradycje Świdnika. Usłyszymy utwory, które zespół dołączył do swojego repertuaru w kilku ostatnich miesiącach.

– Chcemy, jak co roku, zaprezentować naszą pracę z minionego roku. Z pewnością zagramy wiele elementów ze Świdnik Jazz Festivalu, czyli wiązankę standardów Glenna Millera. Co do reszty, to na tę chwilę wielka niewiadoma. Przygotowujemy się do koncertu, jednak sytuacja pandemii mocno nas hamuje. Trudno planować, kiedy muzycy nie mogą ze względów zdrowotnych uczestniczyć w próbach. Trudno jest też określić czy ta sytuacja pozwoli, by w koncercie uczestniczyli widzowie – mówi Rafał Maruszak, dyrygent Helicopters Brass Orchestra.

W ubiegłym roku Koncert Noworoczny odbył się bez widzów, a świdniczanie mogli obejrzeć relację live dzięki platformie streaming’owej.

– Miejmy nadzieję, że w tym roku nie będziemy musieli powtarzać tego scenariusza, ale jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na taką ewentualność. Dysponujemy wysokiej klasy kamerami, konsolą sterującą obrazem video oraz oprogramowaniem, niezbędnymi akcesoriami, a przede wszystkim specjalistami obsługującymi ten sprzęt – zapewnia Robert Dorosz, kierownik działu medialno-technicznego MOK.

Dyrygent Helikoptersów podkreśla, że mimo trudności, koncert będzie wyjątkowym wydarzeniem na początek roku.

–  Repertuar będzie delikatnie okrojony, ale damy z siebie wszystko, żeby nie zawieść publiczności. Mamy nadzieję, że zarówno nam, jak i naszym gościom dopisze zdrowie – życzy Rafał Maruszak.

mj

Artykuł przeczytano 396 razy

Last modified: 3 stycznia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?