środa, 29 marca 2023r.

Współpraca z uczelnią

Autor: |

Zespół Przedszkoli nr 2 podpisał umowę o współpracy z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Świdnickie placówki reprezentowała ich dyrektor Beata Kowalczyk, zaś z ramienia uczelni na wtorkowym spotkaniu obecny był dziekan dr hab. Andrzej Różański.

– Przedszkole nr 4 już od wielu lat, w różnym zakresie, współpracuje z Uniwersytetem Marii Curie- Skłodowskiej, natomiast od 7 marca nasz zespół stał się oficjalnym partnerem uczelni. Bardzo cieszy mnie również fakt, że do współpracy dołącza Przedszkole nr 6, co otwiera przed naszym zespołem nowe możliwości – mówi Beata Kowalczyk, dyrektor ZP nr 2.

Dzięki podpisanym dokumentom, świdnickie placówki zostają objęte patronatem UMCS, co umożliwi podejmowanie wspólnych działań edukacyjnych, które mają na celu maksymalizowanie poziomu nauczania. W ramach współpracy Zespół Przedszkoli nr 2 będzie mógł korzystać, między innymi, z doradztwa naukowo-badawczego, konsultacji metodycznych i pomocy nauczycielom w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Natomiast lubelska uczelnia będzie miała możliwość realizacji ćwiczeń i praktyk zawodowych dla studentów, czy też pozyskiwania informacji do badań naukowych.

ow, fot. ZP nr 2

Artykuł przeczytano 203 razy

Last modified: 8 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »