czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Wspólne świętowanie

Autor: |

W sobotni poranek podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  spotkali się z paniami z Klubu Seniora w Świdniku. Był to czas dobrej zabawy i wesołego kolędowania, ale też okazja do własnoręcznego wykonania pięknych prac artystycznych. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka.

– Witamy na podsumowaniu projektu “Świąteczna paczka – wspomagamy potrzebujące rodziny  ze Świdnika i okolic”. Oddałam młodej kadrze stowarzyszenie, a panie tak wspaniale się sprawują i organizują różne akcje. Dziękuję Joannie Drzewińskiej, Annie Ostapińskiej, Annie Angelloni-Wojcik i Annie Personie-Adamczuk, że zostawiły sobotnie obowiązki  domowe i spędzają z nami ten czas. Stowarzyszenie otrzymało 10 tysięcy złotych wsparcia z Narodowej Agencji Wolności, Funduszu Młodzieżowego i Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego. Zorganizowaliśmy też kiermasz ciast i ozdób bożonarodzeniowych. Dzięki tym środkom mogliśmy przygotować paczki, które rozdamy seniorom oraz osobom potrzebującym z naszego powiatu. Życzę zdrowych, pogodnych rodzinnych i wesołych świąt – mówiła Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW, która zdradziła, że obchodzi urodziny, więc nie mogło się obyć bez zaśpiewania  „Sto lat”.

Gości bawili dr Jacek Sochodzki z Lublina,  Anna Persona-Adamczuk, a także Patrycja Prokopowicz i Łukasz Szałaj z zespołu Fate, wykonując największe polskie przeboje, na przykład Maryli Rodowicz, Zbigniewa Wodeckiego, Piotra Szczepanika, Ryszarda Rynkowskiego. Muzyka była tak energetyczna, że porwała publiczność do tańca. Jak przystało na grudniowy czas, nie zabrakło także kolędowania, do którego włączyli się wszyscy uczestnicy spotkania.

Po słodkim poczęstunku uczniowie wzięli udział w warsztatach tworzenia bożonarodzeniowego łańcucha, zaś seniorki robiły prace na podobraziach.

Wszystkie działania zorganizowano w ramach projektu „Świąteczna paczka – wspomagamy potrzebujące rodziny ze Świdnika i okolic”.

aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 526 razy

Last modified: 10 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content