piątek, 23 lutego 2024r.

Wsparcie potrzebne cały czas

Autor: |

Pod skrzydła Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami trafiają kolejne czworonogi. Niektóre wymagają leczenia, szczepień, sterylizacji. Wszystkim należy zapewnić karmę, przegryzki, legowiska, zabawki. Organizacja nieustannie prosi o wsparcie, bo potrzeby są ogromne. Poza tym każdy z psiaków z utęsknieniem czeka na nowy dom.

Na apel ŚSOnZ odpowiedział Miejski Ośrodek Kultury, który zorganizował zbiórkę darów dla zwierząt. Odwiedzający placówkę mogli wrzucić datek do specjalnej puszki lub przekazać dary. Pozyskano dwa kosze karmy i przydatnych rzeczy, na przykład poduszek, ręczników.

Do stowarzyszenia, które mieści się przy ul. Targowej 23, cały czas można przynosić koce, pościel, ręczniki, żwirek, drewniany, a także ręczniki papierowe, podkłady. Potrzebne są gryzaki i przysmaki dla psiaków, dobrej jakości sucha i mokra karma dla psów oraz kotów. Zwierzętom można również podarować smycze, obroże, zabawki, legowiska.

Do adopcji

Daisy (na zdjęciu) trafiła do stowarzyszenia w marcu. Znaleziono ją przy ul. Spadochroniarzy. Była bardzo zaniedbana, spragniona i głodna. Ma około 4 miesięcy, uwielbia zabawy z innymi psami, a ludzi kocha ponad wszystko. Jest nauczona czystości, chodzi na smyczy. Będzie dużym zwierzakiem, w typie rasy berneński pies pasterski. Zainteresowani adopcją mogą dzwonić na numer telefonu 697 779 073.

Przekaż 1,5%

Stowarzyszenie można wspomóc, przekazując 1,5% podatku. Nr KRS 0000270261, cel szczegółowy: ŚSOZ Świdnik 9851.

Zbierane są również środki na badania i leczenie suczki Mambilki. Brakuje około 300 zł. Wpłat można dokonywać przez stronę https://pomagam.pl/87nh86?fbclid=IwAR2UAF21RT2ESCe3Zts9_gfShzYX7fu80lBcNIGQck2wrlqpdMC6lxp4NMs

Lubelski event

Przedstawiciele świdnickiego stowarzyszenia pojawią się na evencie w Lublinie, zorganizowanym przez sklep zoologiczny „Bajka”, przy ul. Turystycznej 45. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia, w godz. 10.00-16.00.

– Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów. Zaprezentujemy naszych podopiecznych,  opowiemy o działalności stowarzyszenia. Podczas eventu nie będzie wprawdzie możliwości adopcji, ale może później ktoś zechce się z nami skontaktować w sprawie któregoś z naszych psiaków  – mówi Barbara Ostrowska, wolontariuszka ŚSOnZ.

aw, fot. ŚSOnZ

Artykuł przeczytano 982 razy

Last modified: 12 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »