poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Wirus znowu w Świdniku

Autor: |

W województwie lubelskim odnotowano dzisiaj 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna z osób to mieszkaniec Świdnika.

Zarażony mężczyzna jest w przedziale wieku 41 – 60 lat. – Sposób zakażenia jest w trakcie ustalania – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.
Odnotowany dzisiaj przypadek, to 18. zakażenie na terenie naszego powiatu. Większość potwierdzonych osób jest mieszkańcami Świdnika. Poprzedni zostali wykryci w niedzielę, wówczas poinformowano o 6 zarażeniach na terenie miasta.

Wczoraj szef świdnickiego sanepidu, Jan Nowicki, apelował o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych.
– Wprowadzenie przepisów dotyczących uchylenia niektórych zakazów, nakazów i ograniczeń nie zwalania nas wszystkich od przestrzegania obowiązujących przepisów, a w szczególności dotyczących dystansu społecznego, stosowania zabezpieczeń ust, nosa poprzez używanie maseczek, przyłbic, stosowania dezynfekcji rąk – napisał w apelu.

Wśród potwierdzonych dzisiaj 15 przypadków z województwa lubelskiego najwięcej osób pochodzi z powiatu łukowskiego. Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o 18 zgonach. Jedna z osób zmarła w Lublinie.
W całym kraju odnotowano dzisiaj 352 przypadki zarażenia, od początku pandemii 31 316. Wyzdrowiało dotąd 15 317 osób, 1334 zmarło.
kal

 

Artykuł przeczytano 16089 razy

Last modified: 19 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »