poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Wirus w Świdniku

Autor: |

Dzisiaj został potwierdzony dziewiąty przypadek koronawirusa w powiecie świdnickim. Nie działa Powiatowy Urząd Pracy, po kilku pracowników powiatu i ratusza trafiło na kwarantannę. Wśród nich jest starosta Łukasz Reszka.

Dziewiąta osoba z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa, to mężczyzna w przedziale wieku 41 – 60 lat, pracownik Powiatowego Urzędu Pracy. Jest mieszkańcem Świdnika, chorobę przechodzi bezobjawowo. Dzisiaj świdnicki PUP został zamknięty, pracownicy zostali poddani testom.
Ostatnia z zarażonych w Świdniku osób, miała również styczność z zarządem powiatu. Dzisiaj starosta Łukasz Reszka poinformował, że odbywa kwarantannę. W sumie w takiej sytuacji znalazło się pięciu pracowników powiatu.

– W ubiegłym tygodniu uczestniczyłem w spotkaniu, w którym, jak się później okazało, brała udział osoba zarażona koronawirusem. Zostałem skierowany na kwarantannę. Czuję się dobrze, wkrótce zostanę przebadany, a przez najbliższy czas będę pracował z domu – mówi i dodaje. – Starostwo Powiatowe działa normalnie.

Na kwarantannie jest również siedmiu pracowników Urzędu Miasta.
– Potwierdzony przypadek koronawirusa nie wpływa na pracę urzędu, zachowujemy ciągłość i obsługujemy mieszkańców, z zachowaniem wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta Świdnik. – Wprowadziliśmy pracę zdalną i rotację pracowników. Stąd bardzo mało osób, miało kontakt z potwierdzonym przypadkiem i trafiło na kwarantannę.

Sprawę badają służby sanitarne. – Jesteśmy w trakcie zbierania informacji dotyczących powiatu świdnickiego. Kluczową kwestią jest ustalenie kontaktów – informuje Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie.
Do sprawy wrócimy.

Edit: Od dzisiaj, do odwołania, został zamknięty również wydział infrastruktury drogowej Starostwa Powiatowego, mieszczący się przy al. Lotników Polskich 1.

Artykuł przeczytano 13782 razy

Last modified: 3 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?