sobota, 24 lutego 2024r.

Wirtualne spotkania z książką

Autor: |

Epidemia koronawirusa uniemożliwiła spotkania w większym gronie, przeniosły się więc one w przestrzeń wirtualną. Nauczycielki bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 3 zaprosiły uczniów klas 4-8, którzy chętnie bywali w bibliotece, pomagali w pracach i dużo czytali, do „Klubu Książki Narnia”. Zajęcia odbywają się online.

– Nasza szkoła już od końca marca korzysta z platformy Office365. Poznając jej różne możliwości, postanowiłyśmy od razu przetestować wszystko w praktyce. Bardzo brakowało nam kontaktu z uczniami. Podejrzewałyśmy, że oni też tęsknią za miejscem, które byłoby odskocznią od szkolnych spraw. I tak powstał wirtualny „Klub Książki Narnia” – wyjaśnia Bożena Milanowska, która prowadzi go z Małgorzatą Klej.

Na początku członkowie podawali swoje pomysły i propozycje, wpisując je w pliki grupy. Mogli je również komentować i wspólnie nad nimi pracować. Później panie zaproponowały spotkanie online. O wyznaczonej porze pojawiło się kilkanaście osób, które przyjęły zaproszenie do wspólnego spędzenia czasu.

– Grupa ustaliła, że chce się spotykać raz w tygodniu, w piątki o godz. 13.00 – mówi B. Milanowska. – Padł nawet pomysł wygłaszania przez chętnych 5-minutowych prezentacji na różne tematy. Okazało się jednak, że nie jest to takie proste, dlatego następne spotkania poświęciliśmy autoprezentacji  i tematom: „Jak mówić, żeby nas słuchano”, „Magia uśmiechu i relaksu”, „Stres – wróg czy przyjaciel? Jak sobie z nim poradzić?”. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do propozycji uczniów. Czekamy na przygotowane przez nich miniwykłady. W Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek zaczniemy, oczywiście, od książek.

Bibliotekarki mają nadzieję, że klub będzie się rozrastał, a jego członkowie staną się jeszcze bardziej aktywni. Dla niektórych będzie to może tylko miejsce do rozmowy i wymiany poglądów, czyli właśnie tego, po co przychodzili do biblioteki. Inni będą rozwijali zainteresowania, prezentowali swoje pasje, polecali ciekawe książki.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do „Klubu Książki Narnia”, może zgłosić się na czacie do pań bibliotekarek.

ow, fot. SP nr 3

 

Artykuł przeczytano 1194 razy

Last modified: 14 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »