czwartek, 07 grudnia 2023r.

Wiosna w bibliotece

Autor: |

Słonecznie i kolorowo zrobiło się w poniedziałek w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Wszystko za sprawą dzieci z Przedszkola nr 7, które zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, witając w ten sposób wiosnę. Przedstawienie obejrzały panie z zespołu literackiego świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Spektakl, w którym oprócz Pani Wiosny, pojawiły się żabki, kwiaty, pszczółka, bocian i niedźwiedź, przygotowały maluchy z grup „Gumisie” i „Muminki”. Pracowały pod okiem pań: Barbary Grocheckiej, Anny Burczaniuk, Julity Jankowskiej i Grażyny Sochy. Publiczność była pod wrażeniem pięknych strojów i gry aktorskiej małych artystów. Nagrodziła ich gromkimi brawami oraz słodkościami.
– Tym przedstawieniem chcemy zapoczątkować cykl spotkań łączących pokolenia – wyjaśnia Ewa Marchlewska, dyrektor P nr 7. – Dzieci chętnie zaprezentują seniorom nasze bajki, montaże słowno-muzyczne czy programy okolicznościowe, na przykład świąteczne. Zależy nam również na tym, by osoby starsze odwiedzały naszą placówkę, opowiadały o swoich doświadczeniach i pasjach – rękodzielniczych, malarskich, literackich. Taki kontakt na pewno będzie korzystny dla obu stron.
aw

Artykuł przeczytano 2606 razy

Last modified: 1 kwietnia, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »