czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Wigilijne spotkanie u seniorów

Autor: |

Boże Narodzenie obfituje w wiele pięknych tradycji. Zielone drzewko udekorowane ozdobami, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, wspólne kolędowanie… Tego wszystkiego nie zabrakło na przedświątecznym spotkaniu w Klubie Seniora w Świdniku.

Klub przy ul. Norwida odwiedzili dzisiaj ks. Andrzej Krasowski, proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła, Marcin Dmowski i Jerzy Irsak, zastępcy burmistrza Świdnika, wiceprzewodniczący Rady Miasta Janusz Królik wraz z małżonką, Andrzej Mańka, dyrektor Centrum Usług Społecznych, Renata Elmerych, organizator społeczności lokalnej CUS. Przybyli też instruktorzy, którzy prowadzili projektowe zajęcia, oraz oczywiście seniorzy, którzy przygotowali dla gości wspaniałą ucztę.

Zanim jednak wszyscy zasiedli do stołów, odmówiono modlitwę a ks. Andrzej Krasowski odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza, dotyczący narodzenia Jezusa.

Życzenia w imieniu burmistrza Waldemara Jaksona, Jerzego Irsaka i swoim złożył seniorom Marcin Dmowski: – Życzymy, nie tylko na nadchodzące święta, ale na cały przyszły rok, abyście Wy oraz Wasze rodziny byli uśmiechnięci, zdrowi i szczęśliwi. Niech to miejsce nadal tętni życiem, tak jak do tej pory.

– W imieniu swoim i seniorów życzę wszystkim błogosławionych świąt, wiele miłości, ciepła i dobroci. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w takim gronie jak dzisiaj – dodała Anna Wojnarska, kierownik klubu, zapraszając gości do kosztowania potraw, między innymi barszczu, pierogów z kapustą i grzybami, bigosu, racuchów, śledzi, sałatek.

Zespół „Retro” zachęcał do wspólnego kolędowania, Zofia Mościcka przypomniała jakim cudem jest Boże Narodzenie i dlaczego tak ważny jest Klub Seniora, zaś Henryka Śmiech odczytała wiersz, napisany specjalnie na to spotkanie, którego fragment brzmi tak:

Kolejne Boże Narodzenie, święta miłości, radości i marzeń.

Ważne, by nastał czas pokoju, odeszła fala złych zdarzeń.

Zasiądźmy zatem do Wigilii, podzielmy się opłatkiem białym.

(…)

Dzieciątko rodzi się w Betlejem, Ono przyniesie ukojenie.

Jemu zawierzmy wszelkie prośby, tak nakazuje nam sumienie.

Niech w nowym roku cud się stanie, odrodzi wiarę, nadzieję,

Wojny odejdą bezpowrotnie, czart niech na świecie nie szaleje.

(…)

aw

 

Artykuł przeczytano 373 razy

Last modified: 13 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content