czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Wierszem i piosenką uczcili pluszowego misia

Autor: |

Dzieci z przedszkoli w Świdniku i Krępcu uczestniczyły w konkursie z okazji światowego Dnia Pluszowego Misia, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury.

Dzień ten związany jest z niezwykłą, od wielu dziesięcioleci, popularnością pluszowych niedźwiadków. Któż nie zna również takich bohaterów jak Kubuś Puchatek, Colargol czy Miś Uszatek? Wiersze i piosenki związane z misiami dzieci wykonywały solo, w duetach i w większych zespołach, a przysłuchiwało się im nie tylko jury, ale także opiekunowie i rodzice. Konkurs prowadziła Edyta Socha, kierownik Spółdzielczego Domu Kultury, a po scenie krążyła jedna z największych dobrodziejek niedźwiadków, czyli niesforna, ale miła Pszczółka. Po przerwie, podczas której publiczność bawił zespół taneczny z SDK, jury nagrodziło zwycięzców. Doceniło również wszystkich uczestników, którzy otrzymali dyplomy oraz przeróżne pluszowe maskotki.

Konkurs zorganizowała Spółdzielnia Mieszkaniowa i Spółdzielczy Dom Kultury we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli burmistrz Waldemar Jakson oraz starosta Łukasz Reszka.

mk

Artykuł przeczytano 344 razy

Last modified: 23 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content