niedziela, 19 maja 2024r.

Wielopokoleniowy patriotyzm

Autor: |

W niedzielne popołudnie odbył się koncert patriotyczny „Miłość i Niepodległa”. To kolejne świdnickie wydarzenie upamiętniające 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpił chór Arion pod dyrekcją Rafała Palutkiewicza, który zaprezentował utwory poświęcone miłości do Ojczyzny. Gościnnie zaśpiewał także chór Canto prowadzony przez Ewę Bieniek oraz Chór Świętej Kingi. Na scenie pojawili się również soliści z teatru Muzycznego w Lublinie. Całość prezentacji muzycznych została podkreślona wielopokoleniowymi scenkami odgrywanymi przez Tomasza Mazura, który wystąpił w roli dziadka, Tosię grającą wnuczkę oraz Marię Włosek, która podczas spektaklu zagrała babcię. Jako soliści zaprezentowali się Wiesław Jakubiak, Kamil Król i Tomasz Mazur. Na gitarze przygrywał Wiesław Jakubiak, a na akordeonach Wiesław Zawadzki i Andrzej Steć.

Koncert przyciągnął mnóstwo gości, a wśród nich znaleźli się oficerowie Związku Piłsudczyków Okręg Ziemi Lubelskiej, z gen. Stanisławem Olszewskim na czele.

mj

« z 2 »

Artykuł przeczytano 1512 razy

Last modified: 21 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content