czwartek, 28 października 2021r.

Wielkie wiosenne sprzątanie – lasów i nie tylko. Każda para rąk się przyda

Autor: |

Światowy Dzień Ziemi już jutro. Wiosna w pełni, śnieg zniknął i odsłonił śmieci. Dlatego w najbliższą sobotę odbędzie się wielkie sprzątanie lasów i innych terenów w Świdniku oraz gminach Mełgiew i Piaski.

Zacznijmy od gminy Piaski. Burmistrz Michał Cholewa zaprasza mieszkańców do udziału w akcji. Sprzątanie organizują Ochotnicze Straże Pożarne oraz sołtysi z sołectw: Brzezice I, Brzezice II, Kozice Górne i Piaski Wielkie. Mieszkańcy zbiorą śmieci z lasów i terenów ogólnodostępnych.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się do akcji, ponieważ tylko od nas zależy, czy nasze środowisko będzie czyste i zadbane – stwierdza M. Cholewa na swoim profilu na Facebooku.

Udział w akcji oraz odpowiedź na pytania dotyczące sprzątania można zdobyć dzwoniąc pod tel. 81 582 10 99.

To nie wszystko. Na sprzątanie zaprasza również Stowarzyszenie Biegający Świdnik. W akcji „Wybiegajmy czysty las” może wziąć udział każdy. Celem jest sprzątnięcie lasu Bażantarnia przy osiedlu Brzeziny.

Zbiórka chętnych odbędzie się o godz. 11 przy Gospodzie Leśnej. Chętni dostaną rękawiczki i worki, które przekaże Stowarzyszenie i Urząd Miasta Świdnik.

Wspólnymi siłami uda się również zadbać o Las Krępiecki. Do udziału w akcji zaprasza Gmina Mełgiew, Powiat Świdnicki oraz firma Remondis. Zbiórka o godz. 10 przy Pomniku Pamięci.

(rp)

Artykuł przeczytano 474 razy

Last modified: 21 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?