poniedziałek, 20 maja 2024r.

Wielkie serca świdniczan

Autor: |

W ubiegły weekend, w kilku sklepach na terenie miasta można było spotkać wolontariuszy, którzy zachęcali do wsparcia „Wielkanocnej zbiórki żywności”. Akcję zorganizował Komitet Pomocy SOS Solidarność, w ramach współpracy z lubelskim Bankiem Żywności. Dary trafią do najbardziej potrzebujących świdniczan.

Dyżurująca młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w Szkole Podstawowej nr 3 pod okiem Katarzyny Radek, oraz przedstawiciele komitetu spotykali się z dużą życzliwością mieszkańców.
– Ludzie zazwyczaj nie przechodzą obojętnie – podkreślali w sobotnie popołudnie wolontariusze. – Nasze kosze szybko zapełniają się słodyczami i produktami spożywczymi: makaronem, cukrem, mąką, olejem, konserwami. Nie było negatywnych komentarzy. Jeśli ktoś nie chce brać udziału w akcji, po prostu nas omija.
Dzięki wsparciu świdniczan, w ciągu dwóch dni zebrano 1138 kilogramów żywności. Niebawem paczki trafią do najbardziej potrzebujących, głównie osób starszych i chorych, borykających się z problemami finansowymi.
– Cieszymy się, że na ich świątecznych stołach niczego nie zabraknie. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie i poświęcony czas, a mieszkańcom za wielki dar serca, który sprawi radość wielu osobom. Świdniczanie po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć – mówi Urszula Radek, prezes komitetu.
aw

Artykuł przeczytano 3050 razy

Last modified: 9 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content