piątek, 23 lutego 2024r.

Wielkie powroty, czyli transfery na horyzoncie

Autor: |

Trwa zimowa przerwa w rozgrywkach trzecioligowych, jednak Avia Świdnik nie próżnuje i szykuje wzmocnienia składu przed wiosennymi zmaganiami. Prawdopodobnie do klubu dołączy trzech zawodników i trzech z niego odejdzie.

Bardzo blisko powrotu do Avii są Krystian Mroczek i Paweł Uliczny. Mroczek grał w Avii przez trzy sezony, a ostatnią rundę spędził w czwartoligowej Viktorii Żmudź. O wiele dłużej trwała rozłąka z żółto-niebieskimi Pawła Ulicznego, który przeszedł do Śląska Wrocław siedem lat temu, w wieku niespełna 17 lat. W 2015 roku dołączył do drugoligowego wówczas Radomiaka Radom, a pół roku później do Chełmianki Chełm, w której rozegrał 85 ligowych spotkań. Poza wspomnianą dwójką, Avia prowadzi zaawansowane rozmowy z doświadczonym środkowym obrońcą z bardzo ciekawym piłkarskim CV.

Duma lotniczego miasta nie przedłużyła kontraktów z dwoma zawodnikami: Krzysztofem Jaśkiewiczem oraz Mateuszem Lusiuszem, zaś Dariusz Partyka dostał zielone światło w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Zainteresowanie jego grą wyraża Wisłoka Dębica, która zaprosiła go na testy.

Zmiana nastąpiła również na ławce trenerskiej. Po półrocznej pracy z trenerem Mierzejewskim z Avią pożegnał się jego asystent i trener bramkarzy – Michał Macek, który związał się ze swoim macierzystym klubem, Hetmanem Zamość.

Artykuł przeczytano 1490 razy

Last modified: 2 stycznia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »