piątek, 23 lutego 2024r.

Wielkanocne polowanie

Autor: |

Ten pomysł Świdnickiej Rady Kobiet okazał się strzałem w dziesiątkę. W ubiegłorocznym wielkanocnym polowaniu na czekoladowe jajeczka, wzięły udział setki najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W tym roku akcja zapowiada się równie atrakcyjnie.

– Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku do lat 10, oczywiście razem z rodzicami, rodzeństwem lub dziadkami, na „Drugie Wielkanocne Polowanie”. Odbędzie się ono 2 kwietnia, w godzinach 15.00 – 18.00, na terenie w Parku Avia. Na chętnych czeka kilka tysięcy jajeczek-niespodzianek oraz mnóstwo świetnej zabawy. Prosimy o zabranie dobrego humoru i koszyczków – mówi Renata Elmerych, przewodnicząca Świdnickiej Rady Kobiet.

Jak zapewniają organizatorzy, atrakcji nie zabraknie. Oprócz poszukiwania ukrytych słodkości, przewidziano mnóstwo konkursów z nagrodami i animacji. Zaplanowano rodzinne konkurencje sportowe, na przykład przeciąganie liny i bieg z jajeczkiem, quizy o świątecznych tradycjach, układy taneczne, malowanie buzi, zaplatanie warkoczyków, skręcanie balonowych zajączków.

– Wszystkie atrakcje utrzymane będą w wielkanocnym klimacie – dodaje R. Elmerych. –  Zapewniamy, że żadne z dzieci nie wyjdzie ze spotkania z pustymi  rękami. Przygotowaliśmy nie tylko czekoladowe jajeczka, ale również balony, wiatraczki, różnego rodzaju gadżety. Pojawi się …koparka, przy której można będzie zrobić sobie zdjęcie, a także Delfinek – maskotka Parku Avia. Jeśli pogoda dopisze, swoje podwoje otworzy ogródek restauracji „Delfin”, z kawą, herbatą, watą cukrową, frytkami.

Wydarzenie swoim patronatem objął burmistrz Waldemar Jakson. Partnerami akcji są: Park Avia, Urząd Miasta Świdnik, Miejski Ośrodek Kultury. Sponsorzy: PZL – Świdnik, Przedsiębiorstwo Komunalne „Pegimek”, Salon Fryzjersko – Kosmetyczny Jolé Professional, POLBUD.

aw

Artykuł przeczytano 1016 razy

Last modified: 24 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »