poniedziałek, 20 maja 2024r.

Weź, przeczytaj…

Autor: |

…i podaj dalej – tymi słowami Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zachęca do udziału w akcji bookcrosingowej. Specjalny wózek z książkami ustawiony jest przed siedzibą biblioteki.

– To bardzo dobry pomysł – mówi Zbigniew Klimkowski. – Można wybrać ciekawe lektury. Znalazłem, na przykład „Greka Zorbę” i książki Waldemara Łysiaka, pisarza, którego twórczość bardzo lubię.
– Akcja zaplanowana jest na cały sezon plenerowy, póki pogoda będzie dopisywać. Chcemy, by nasz wózek pojawiał się też na imprezach miejskich, na placu Konstytucji 3 maja czy przy fontannie. Poza sezonem książki wycofane i dary czytelników można będzie przeglądać i zabierać do domu z regału w holu biblioteki – wyjaśnia Piotr Jankowski, dyrektor MPBP.
Więcej informacji o akcjach i wydarzeniach organizowanych przez placówkę można przeczytać na stronie www.bibliotekaswidnik.pl. Tam też znajdziemy informacje o książkowych czy filmowych nowościach, a także recenzje najciekawszych pozycji z bibliotecznych zbiorów.

Biblioteka wakacyjnie
Przypominamy również, że w okresie letnim MPBP pracuje w zmienionych godzinach. Biblioteka główna w poniedziałki czynna jest w godz. 9.00-15.00, we wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 10.00-18.00. W soboty książek nie wypożyczymy. Filia nr 4 zaprasza od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-15.00. Filia nr 3, znajdująca się w szpitalu, od 22 do 26 lipca będzie zamknięta. Natomiast Filie nr 1 i 2 pracują bez zmian, czyli w poniedziałki, wtorki, środy i piątki czynne są w godz. 11.00-18.00, zaś w czwartki w godz. 8.00-15.00.Dodatkowo, placówka przy ul. Piłsudskiego 6a nieczynna jest w każdy pierwszy czwartek miesiąca.
aw

Artykuł przeczytano 1272 razy

Last modified: 16 lipca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content