niedziela, 19 maja 2024r.

Weekend pod znakiem historii i militariów

Autor: |

Kto jeszcze nie był, ma szansę dzisiaj do godz. 18.00 i jutro w godz. 10.00-18.00. W halach Targów Lublin, przy ul. Dworcowej 11, trwa „Pro ARMA”, a wśród wielu wystawców z całej Polski znalazła się również świdnicka Strefa Historii, działająca w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury.

Stoisko nr 76 cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Świdnickie muzeum prezentuje: 13 modeli kartonowych okrętów z okresu II wojny światowej z kolekcji Andrzeja Galińskiego, instruktora z Klubu Modelarskiego Taurus; sprzęt wojskowy w miniaturze z kolekcji Klubu Modelarskiego Taurus oraz motocykl WSK, wykorzystywany przez służby mundurowe w okresie PRL. Ciekawym elementem są pamiątki po gen. bryg. pilocie Tadeuszu Górze, szybowniku, pilocie i instruktorze wojskowym, kawalerze Srebrnego Krzyża Virtuti Militari, a także poświęcony mu pokaz multimedialny.

Pasjonaci historii i militariów mają też okazję wziąć udział w prelekcjach, pokazach, panelach dyskusyjnych i obejrzeć wystawy grup rekonstrukcyjnych.

Bilety na wydarzenie, w cenie 30 zł normalny i 15 zł ulgowy, można kupić w kasach na terenie Targów lub na stronie

https://tobilet.pl/militaria-pro-arma-zlot-milosnikow-broni-militariow-i-survivalu-2023.html

aw

« z 2 »

 

Artykuł przeczytano 1122 razy

Last modified: 13 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content