piątek, 26 lutego 2021r.

Weekend dla fanów motoryzacji

Autor: |

W ten weekend miłośnicy motocykli, samochodów i ekstremalnych emocji na pewno nie będą się nudzić. Na Targach Lublin po raz kolejny odbędzie się Lubelskie Święto Motoryzacji – Moto Session. Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas wydarzenia nie zabraknie świdnickiego akcentu.

Moto Session to połączenie targów motoryzacyjnych z emocjonującymi pokazami. Oprócz szybkich samochodów i motocykli, uczestnicy wydarzenia zobaczą nowości prezentowane przez dealerów oraz niezwykłe, zabytkowe pojazdy. Wśród nich pojawią się też kultowe motocykle WSK, które zaprezentuje świdnicka Strefa Historii.

– To nasze kolejne zaproszenie na tę imprezę. Staramy się, żeby co roku pokazywać inne wueski. Dzięki temu osoby, które uczestniczą w Moto Session, mogą stopniowo zapoznać się z całą naszą kolekcją. W tym roku zabierzemy ze sobą motocykle prototypowe. Będą to: WSK z silnikiem Hondy oraz WSK w wersji trialowej, a także „Gil” i „Kobuz” pochodzące z kolekcji świdniczanina Rafała Króla – wymienia Andrzej Misiurski ze Strefy Historii.

Obok legendarnych maszyn, Strefa Historii pokaże także Fiata 125P oraz kolekcję modeli pt. „Samochody świata”, wykonanych w skali 1:12 i 1:24. Autorem tych prac jest Zbigniew Zakrzewski.

– Szykuje się ciekawe spotkanie. Cieszymy się, że możemy być jego częścią. Dla nas to okazja pokazania się szerszemu gronu odbiorców, ale też zobaczenia kolekcji innych wystawców. Możemy podpatrzeć, w jaki sposób je eksponują, zainspirować się na przyszłe lata, przemyśleć co jeszcze możemy pokazać, żeby co roku nasza wystawa wyglądała inaczej – tłumaczy A. Misiurski.

Strefa Historii pomyślała też o młodszej części zwiedzających. Chętni będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanym fotostendzie z motywem motocykli WSK albo pokolorować rysunek i zabrać go do domu.

– Chcemy też pokazać animowane reklamy wuesek, żeby wystawa była jeszcze bardziej atrakcyjna – dodaje pan Andrzej.

Wydarzenie odbędzie się w Targach Lublin przy ul. Dworcowej 11,  w stolicy województwa. Potrwa od 26 do 27 września. Aby wejść na teren imprezy, należy kupić bilet normalny, ulgowy lub studencki. Zakupu można dokonać na stronie internetowej wwww.motosession.pl. Do 24 września, do godz. 23.59 wejściówki można nabyć w przedsprzedaży, w cenach: 18 zł (bilet normalny), 12 zł (ulgowy), 15 zł (studencki). Od 25 września bilety będą dostępne online oraz stacjonarnie w kasach Targów Lublin, w cenach: 20 zł (b. normalny), 15 zł (ulgowy) i 18 zł (studencki).

af

Artykuł przeczytano 601 razy

Last modified: 23 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?