sobota, 23 września 2023r.

Ważne trzy punkty

Autor: |

Piłkarze Avii Świdnik pokonali w środowe popołudnie przedostatni w tabeli Spartakus Daleszyce 3:2. Inne wyniki ułoży­ły się idealnie pod Avię. Przegrało Podlasie, Wiślanie, Wólczanka oraz Wisła Sandomierz. Na razie oddala się więc widmo spadku do niższej klasy rozgrywkowej. Nie oznacza to jednak, że drużyna Avii może już osiąść na laurach. Przed nią kolej­ne, trudne pojedynki, które, miejmy nadzieję, zapewnią naszemu zespołowi spokojny byt ligowy.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gości. W 13 minucie meczu Michał Cedro wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową dał Spartakusowi prowadzenie. Trzy minuty później był już remis. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę zamienił Wojciech Białek. Do przerwy jednak z przewa­gą jednej bramki schodzili goście. Michał Jeziorski zaskoczył wysunię­tego Adriana Wójcickiego i posłał mu piłkę „za kołnierz”.

Po zmianie stron, do odrabiania strat wzięli się świdniczanie. Długo jednak nie udawało im się wyrów­nać. Dopiero w 75 minucie ponow­nie dał o sobie znać Wojciech Białek i zrobiło się 2:2. Cztery minuty póź­niej 36-letni napastnik skompleto­wał hattrick. Bohater środowego meczu przed tym spotkaniem miał zaledwie cztery trafienia, jednak w ważnym momencie znów przypo­mniał świdnickiej publiczności, że potrafi strzelać.

Inne wyniki ułożyły się idealnie pod Avię. Przegrały Podlasie, Wiślanie, Wólczanka oraz Wisła Sandomierz. Dzięki temu żółto-niebiescy wsko­czyli na 11 miejsce i mają obecnie dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową oraz sześć nad 15. drużyną, która w razie spadku z dru­giej ligi Siarki Tarnobrzeg, również opuści trzecioligowe szeregi.

Kolejne spotkanie podopieczni To­masza Bednaruka zagrają już w so­botę w Piszczacu z Podlasiem Biała Podlaska. Początek meczu o godz. 17.00.

Artykuł przeczytano 1501 razy

Last modified: 10 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »