środa, 22 maja 2024r.

Ważne 3 punkty

Autor: |

Siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik walczą o zajęcie miejsca w pierwszej ósemce rozgrywek Tauron 1. Ligi, gwarantującego udział w fazie play-off. Po ubiegłotygodniowej przegranej z Chemeko-System Gwardia Wrocław żółto-niebiescy stanęli na wysokości zadania pokonując wczoraj u siebie Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (25:19, 25:21, 19:25, 25:15). Tym samym cenne 3 punkty pozostały w Świdniku. MVP spotkania został wybrany Kamil Kosiba.

Jak zapowiadał Łukasz Usowicz, rozgrywający Częstochowy, był to pojedynek za 6 punktów: Świdniczanie plasują się na 8. miejscu i musimy ich pokonać, jeżeli chcemy dalej być w grze o play offy – mówił Usowicz przed meczem z Avią.
Pierwszy set był wyrównany do stanu 9:9. Następnie przewagę zaczęli budować świdniczanie (11:9). Dobrze zagrywał Mateusz Rećko. Po stronie Norwida punktował Tomasz Kryński oraz Krzysztof Gibek. W drugiej połowie premierowej odsłony meczu gospodarzy zaczęli powiększać przewagę i zakończyli ją wynikiem 25:19.
W drugiej część meczu, do wyniku 17:17, żadna drużyna nie wypracowała znaczącej przewagi. Dopiero w ostatnich akcjach podopieczni Witolda Chwastyniaka, dzięki dobrej grze Kosiby odskoczyli na kilka oczek (22:18) i ostatecznie  zwyciężyli do 21. Ostatni punkt skutecznym atakiem z prawego skrzydła zdobył Mateusz Rećko.
W trzecim secie nasi siatkarze chyba zbyt byli przeświadczeni, że jest już po meczu. W dodatku zaczął się on naprawdę dobrze. Świetnie serwował Rafał Obermeler (6:2). Goście doprowadzili jednak do remisu (8:8). Od tego momentu do stanu 17:17 ekipy grały równo. Końcówka należała do podopiecznych Piotra Gruszki, którzy rozstrzygnęli seta na swoją korzyść w stosunku 25:19.
W ostatniej, jak się okazało, odsłonie siatkarze Avii nie pozostawili wątpliwości co do tego, kto będzie triumfatorem pojedynku. Systematycznie powiększali przewagę punktową (7:5 i 12:7). Ostatecznie pewnie wygrali czwartego seta do 15.

Kolejnym przeciwnikiem żółto-niebieskich będzie Mickiewicz Kluczbork. Ekipa z Opolszczyzny uległa w sobotę na wyjeździe Krispolowi Września 1:3 i zajmuje 12 miejsce w tabeli. Jednak w Tauron 1. Lidze nie ma pewniaków do zwycięstwa.