piątek, 01 marca 2024r.

Warsztaty dla rodziców

Autor: |

Sekcja Profilaktyki, Terapii Uzależnień i Wsparcia Rodziny Centrum Usług Społecznych już po raz kolejny organizuje bezpłatne warsztaty „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Na spotkania, które opierają się napodstawie koncepcji wychowania bez porażek Thomasa Gordona oraz książki Adele Faber, Elanie Mazlish z cyklu „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały; Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, zapraszadorosłych z terenu Świdnika, którym zależy na głębszych, cieplejszych relacjach ze swoim dzieckiem. Zapisy na zajęcia potrwają do końca stycznia.

Celem warsztatów jest nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, a także kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Zajęcia mają również zapewnić rodzicom wsparcie w ich codziennych wyzwaniach rodzicielskich i rozwoju umiejętności wychowawczych.

– Cykl obejmuje 10 spotkań, które odbywać się będą raz w tygodniu, w czwartki, w godzinach 16.00 – 19.00. Pierwsze zaplanowaliśmy na 2 lutego, w pomieszczeniach CUS przy ul. Norwida 2. Zajęcia oraz materiały są bezpłatne, a na zakończenie uczestnicy otrzymają zaświadczenia – mówi Magdalena Skibińska, trenerka programu.

Tematyka warsztatów obejmie takie zagadnienia, jak: Stawianie jasnych granic i wymagań, aby były przez dziecko respektowane; Rozpoznawanie, wdrażanie i akceptowanie uczuć; Aktywne, wspierające słuchanie; Zachęcanie dziecka do współpracy; Modyfikowanie zachowań niewłaściwych u dziecka; Konstruktywne rozwiązywanie problemów i konfliktów; Zachęcanie do samodzielności; Uwalnianie dziecka z przypisanych mu ról; Pomocna zachęta i pochwała.

– Udział w zajęciach, prowadzonych w kilkunastoosobowych grupach, pozwoli rodzicom odpowiedzieć sobie na wiele pytań typu – co zrobić, żeby dziecko chciało słuchać i współpracować, aby było samodzielne, miało realne poczucie własnej wartości czy jak dobrze rozwiązywać konflikty w rodzinie? Zachęcamy więc do udziału wszystkich, którym zależy na nawiązaniu lepszych relacji ze swoimi pociechami – dodaje Katarzyna Amrozy, trenerka programu.

Zapisać można się pod nr tel. 81 468 76 98 lub osobiście w CUS, w sekcji profilaktyki, al. Lotników Polskich 5.

aw

Artykuł przeczytano 1151 razy

Last modified: 30 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »