sobota, 23 września 2023r.

Warszawa x 11

Autor: |

Od 27 października ruszy nowe, poranne połączenie ze Świdnika do Warszawy, realizowane przez linie lotnicze LOT. Będzie obsługiwane 4 razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Dodatkowe przyloty do Portu Lotniczego Lublin będą odbywały się w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele.

Połączenia zostały zaplanowane w ten sposób, że wylot z Warszawy do Świdnika będzie się odbywał w godzinach wieczornych, umożliwiając dotarcie do naszego miasta pasażerom przybywającym na lotnisko Chopina z całego świata do późnego popołudnia. Poranne rejsy z Portu Lotniczego Lublin umożliwią natomiast przesiadkę w Warszawie na inne loty. Dotychczas przyloty i wyloty do Warszawy odbywały się jedynie po południu
Poranne loty zwiększą możliwość planowania podróży z wylotem z PLL. Wraz z istniejącym codziennym popołudniowym rejsem, możliwa będzie podróż pomiędzy Lublinem a ponad 20 miejscami docelowymi w Europie nawet dwa razy dziennie.
– Uruchomienie porannego rejsu przez LOT jest kolejnym krokiem poprawiającym ofertę dla tych pasażerów podróżujących do i z naszego regionu, którzy do tej pory rozpoczynali lub kończyli swoją podróż na lotnisku w Warszawie, dalej podróżując samochodem lub innymi środkami komunikacji. Dobre wyniki rejsu popołudniowego potwierdziły, że wspólnie z PLL LOT jesteśmy w stanie skutecznie zmienić ten ruch na ruch przesiadkowy przez Lotnisko Chopina w Warszawie. Jestem przekonany, że rozbudowana oferta naszego narodowego przewoźnika w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej miasta i regionu, bardzo ważnej dla biznesu, ale też dla pasażerów podróżujących w innych celach – mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

jmr

Artykuł przeczytano 1388 razy

Last modified: 8 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »