piątek, 23 lutego 2024r.

Warszawa od połowy czerwca

Autor: |

W ramach odmrażania gospodarki narodowy przewoźnik uruchamia połączenia krajowe.
Na stronie internetowej Polskich Linii Lotniczych Lot pojawiła się możliwość zakupu biletów na rejsy na trasie Świdnik – Warszawa. Mają zostać wznowione 15 czerwca. Tymczasem z większości innych lotnisk krajowych będzie można dotrzeć do stolicy już od 1 czerwca, oczywiście o ile nie będą temu zagrażały względy epidemiologiczne. Czy oznacza to, że Port Lotniczy Lublin jest traktowany przez narodowego przewoźnika po macoszemu?

– Nic podobnego. Taka polityka LOT-u jest podyktowana logiczną argumentacją. Połączenie z Warszawą naszego lotniska od początku było przez przewoźnika dedykowane określonemu segmentowi pasażerów. O ile pasażerowie podróżujący do stolicy z Wrocławia, Krakowa czy Gdańska mogą traktować Warszawę jako punkt docelowy, o tyle osoby latające tam ze Świdnika najczęściej traktują lotnisko Chopina tranzytowo, udając się w dalszą podróż zagraniczną. Ponieważ loty międzynarodowe mają wystartować właśnie 15 czerwca, LOT, kierując się rachunkiem ekonomicznym i chłodną kalkulacją, postanowił również tego dnia wznowić połączenie ze swoim nieformalnym, wysuniętym terminalem w Świdniku – tłumaczy Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

W przypadku uruchomienia połączeń europejskich, oprócz PLL LOT na płycie świdnickiego lotniska mogą pojawić się również inni przewoźnicy. Jak zapewnia Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu portu żaden nie zgłosił zamiarów likwidacji bądź ograniczenia dotychczasowych połączeń.

Artykuł przeczytano 1151 razy

Last modified: 23 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »