wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Walczą z globalną zapaścią

Autor: |

Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Lublin poinformowała o odwołaniu Jacka Szczota ze stanowiska wiceprezesa zarządu spółki.

W uzasadnieniu tego posunięcia Rada Nadzorcza PLL podkreśla, że decyzja była zgodna z oczekiwaniami obu głównych akcjonariuszy spółki, czyli Gminy Lublin i samorządu województwa lubelskiego. Jest efektem dążenia do zminimalizowania  kosztów funkcjonowania portu, a w szczególności zarządu spółki.

Ruch w polskich portach lotniczych praktycznie zamarł. Pandemia i surowe obostrzenia obowiązujące w wielu krajach uniemożliwiają im prowadzenie normalnej działalności. Niektóre lotniska zanotowały zero pasażerów.  Przez Port Lotniczy Lublin przewinęło się w lutym 949 osób, głównie dzięki rejsom do Luton. Wykonano  118 operacji lotniczych.

– Nasze lotnisko szuka nowych obszarów aktywności, które w jakimś stopniu złagodzą negatywne skutki braku ruchu pasażerskiego. W  ramach rozpoczętej aktywności w dziedzinie przewozów cargo wykonaliśmy kilka operacji, wysyłając do Stanów Zjednoczonych belki ogonowe i statecznik wyprodukowany w PZL-Świdnik. We współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim organizujemy nowy kierunek studiów podyplomowych Kwalifikowany Pracownik Ochrony Osób i Mienia. Staramy się także przyciągnąć pilotów samolotów biznesowych przelatujących tranzytem, zachęcając ich do lądowania w Świdniku i skorzystania z prestiżowego saloniku zapewniającego relaks pasażerom i wypoczynek załogom. Przekonujemy również przewoźników do przywracania połączeń w siatce letniej. Na razie potwierdzony jest powrót rejsów do Warszawy i Oslo oraz Luton. Lotnicze plany muszą j jednak, rzecz jasna, uwzględniać różne warianty wydarzeń wiązanych z pandemią – tłumaczy Piotr Jankowski, rzecznik prasowy PLL.

Artykuł przeczytano 140 razy

Last modified: 2 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?