środa, 19 czerwca 2024r.

Wakacyjne rekordy portu

Autor: |

Tegoroczny sezon wakacyjny Port Lotniczy Lublin może uznać za udany. Od 3 czerwca do 14 października lubelskie lotnisko odprawiło blisko 65 tysięcy pasażerów wyruszających na wczasy ze Świdnika. Jednocześnie,  w lipcu i sierpniu odnotowano rekordowe liczby pasażerów, w całej jedenastoletniej historii lotniska. W sumie, w ciągu czterech miesięcy sezonu wakacyjnego przez port lotniczy przewinęło się ponad 188 tys. podróżnych, co oznacza, że do zagranicznych kurortów udawała się wówczas ponad jedna trzecia z nich.

– Lato 2023 w Porcie Lotniczym Lublin możemy zaliczyć do naprawdę udanych. Popyt na podróże lotnicze był tak wysoki, że udało się nam osiągnąć rekordowe wyniki. Wakacyjne statystyki lubelskiego lotniska pokazują również, że przygotowana przez nas, wraz z naszymi biznesowi partnerami, oferta bardzo dobrze wpisała się w oczekiwania podróżnych – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Sezon wakacyjny lubelskie lotnisko zamyka zrealizowaniem 371 operacji lotniczych i obsłużeniem 64 993 pasażerów, z czego ponad połowa to podróżni lotów czarterowych. Do znacznego zwiększenia ruchu na lotnisku przyczyniły się nowe połączenia wakacyjne. Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączyły loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Przebojem okazały się loty do tureckiej Antalyi, dokąd na wakacje można było polecieć w tym roku, z kilkoma biurami podróży, aż cztery razy w tygodniu. Z lubelskiego lotniska można również było polecieć na urlop do popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo. Pełne samoloty latały również nad polskie wybrzeże, do Gdańska. Port Lotniczy Lublin nie ustaje w staraniach i wszystko wskazuje na to, że nadchodzący rok może przynieść kolejne rekordy. Oferta czarterowa na przyszłoroczny sezon Lato 2024 z lubelskiego lotniska zapowiada się bowiem jeszcze ciekawiej. Kierunków będzie więcej niż podczas tegorocznych wakacji. Już wiadomo, że od czerwca 2024 roku do siatki połączeń Portu Lotniczego Lublin dołącza długo wyczekiwana Hurghada w Egipcie oraz Heraklion na greckiej wyspie Kreta. W związku z ogromnym zainteresowaniem lotami do Turcji, w wakacje 2024 będzie można aż pięć razy w tygodniu polecieć do Antalyi Ten kierunek oferuje już również największy polski touroperator Itaka.

Artykuł przeczytano 450 razy

Last modified: 27 października, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content