niedziela, 24 września 2023r.

Wakacje z Komitetem SOS

Autor: |

W tym roku Komitet Pomocy SOS Solidarność przygotował dla najmłodszych podopiecznych wakacyjne spotkania półkolonijne. Rozpoczęły się w poniedziałek, bierze w nich udział 19 dzieci, w wieku 7-12 lat.

Zajęcia stacjonarne odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury, w godz. 9.00-13.00.
– Przygotowaliśmy bogaty program, by nikt się nie nudził. Są zabawy integracyjno-poznawcze, zajęcia plastyczne i konkursy, na przykład „Mój ulubiony bohater filmowy”. We wtorek obejrzeliśmy w kinie „Toy Story 4”. Odbędą się też festiwal talentów, turniej gier planszowych, a także sesja fotograficzna. Dzieci mają zagwarantowany obiad – wymienia Jolanta Patajewicz, kierownik półkolonii, której w opiece nad kolonistami pomagają wychowawcy Karolina Zając i Wojciech Radek.
Oprócz zajęć w MOK, zaplanowano też kilka wycieczek. Pierwsza z nich odbyła się w środę. Koloniści pojechali do Kurozwęk, gdzie zwiedzili kompleks pałacowo-zamkowy, lochy, minizoo i farmę bizonów amerykańców. Wczoraj świdniczanie poznawali tajniki wypieku cebularzy. W Regionalnym Muzeum Cebularza w Lublinie oglądali interaktywny pokaz pieczenia przysmaku z udziałem legendarnej Esterki i piekarza Franka.
W przyszłym tygodniu koloniści zwiedzą Port Lotniczy Lublin i ranczo „Wróblówka” w Kozicach Dolnych. Będzie też wyjście do cukierni „Finezja”.
Półkolonie zakończą się 24 sierpnia, również wizytą w cukierni, gdzie rozdane zostaną dyplomy i nagrody za udział w konkursach.
aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 1856 razy

Last modified: 17 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »