sobota, 20 lipca 2024r.

W sobotę gramy dla krzesimiaków!

Autor: |

7 grudnia, o godz. 17.00, w Miejskim Ośrodku Kultury rozpocznie się koncert charytatywny „Paka dla Bezdomniaka 3!”. Po raz kolejny pomoc rzeczowa i finansowa trafi do schroniska w Krzesimowie. Organizację przedsięwzięcia wzięli na swoje barki gospodarz imprezy oraz Spółdzielczy Dom Kultury.

Zwierzęce przytulisko zostanie w przyszłym roku zlikwidowane. Dzięki adopcjom ilość czworonogów w Krzesimowie stopniowo maleje. Jeszcze miesiąc temu było ich 34. Stan z początku grudnia to 26 psów starszych, z niewielkimi szansami na adopcję. Zaledwie siedem z nich ma opłacone utrzymanie przez gminy, w których zostały odłowione. Resztą czworonogów zajmuje się Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami. Jednak z powodu braku funduszy jest to coraz bardziej karkołomne zadanie. Zbliżająca się zima może być dla psiaków szczególnie trudna.
– Bardzo prosimy o wsparcie – mówi Maria Gulanowska, jedna ze schroniskowych wolontariuszek. – Brakuje nam karmy suchej i „mokrej” w puszkach, ale tej specjalistycznej, przeznaczonej dla psich seniorów. Będziemy ogromnie wdzięczni za każde, choćby najskromniejsze wsparcie finansowe. Nasi podopieczni wymagają częstych wizyt w gabinetach weterynaryjnych. Mamy już w lecznicach spory dług do uregulowania.
Scenariusz sobotniej imprezy zapowiada wiele atrakcji. Miejski Ośrodek Kultury reprezentować będą: Świdnicki Zespół Baletowy – Grupa Koda, Studio Wokalne 24, formacje Mania Śpiewania oraz Be Folk. Spółdzielczy Dom Kultury wystawi Zespół Tańca Nowoczesnego „Ambarass”, Zespół Tańca Współczesnego SDK, grupę wokalną „Quenie”. Na scenie zobaczymy również panie z grup tanecznych Seniority i Ole Babki, reprezentujące Uniwersytet Trzeciego Wieku. Gościnnie wystąpią dziecięce formacje taneczne z Dominowa: Domino Jazz Classic i Domino Jazz Kids. Występy będą przerywane zbiórkami pieniędzy oraz licytacjami.
Nie zbraknie byłych i obecnych bezdomniaków. Pojawią się kundelki Gusto i Savoy, które znalazły już domy i kochających właścicieli. Być może ich obecność przyniesie szczęście pozostającym w schronisku czworonogom.
– Podczas poprzedniej edycji „Paki dla bezdomniaka” zabraliśmy do Świdnika nierozłączną parę psiaków – Kociego Ogona i Wierę. Niedawno obydwa czworonogi trafiły do wspaniałej rodziny. To niezwykłe, ale wszystkie psiaki, które dotychczas prezentowały się podczas świdnickich akcji charytatywnych, wcześniej czy później znalazły właścicieli. W sobotę postaramy się przywieźć szczeniaczka, który pilnie poszukuje domu – dodaje M. Gulanowska.
– Serdecznie zapraszamy na koncert – mówi Edyta Socha, kierownik SDK, współorganizatorka przedsięwzięcia. – Prosimy wszystkich, którym leży na sercu lepsza przyszłość krzesimiaków, by przynieśli karmę, niepotrzebne koce i materace do wyścielenia bud. Zapraszamy do udziału w licytacjach i wrzucania datków do puszek.

słs

Artykuł przeczytano 2722 razy

Last modified: 5 grudnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content