sobota, 19 września 2020r.

W rocznicę wybuchu II wojny światowej

Autor: |

81 lat temu wojska niemieckie przekroczyły granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym największy konflikt zbrojny w historii świata. Dziś świdniczanie spotkali się na placu Konstytucji 3 maja, by oddać hołd tym, którzy we wrześniu 1939 roku stanęli do walki o wolność Ojczyzny.

– Ten tragiczny dzień zmienił losy Polski i świata. To ważna lekcja historii i w rocznicę wydarzeń sprzed lat trzeba jasno powiedzieć – nigdy więcej wojny. Musimy pamiętać o przeszłości, zbrodniach i ofiarach totalitarnej wojny, która pochłonęła 60 milionów istnień, a wśród nich wielu naszych obywateli.  Pamiętajmy o bohaterach, którzy walczyli za wolność, a także o prawdzie i stójmy na jej straży – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Podczas uroczystości znicze oraz kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza złożyły władze miasta i powiatu, radni, przedstawiciele instytucji kulturalnych, stowarzyszeń, klubów, harcerze, a także społeczność szkolna i przedszkolna. Mieszkańcy zaśpiewali również hymn państwowy.

af

Artykuł przeczytano 240 razy

Last modified: 1 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?