środa, 19 czerwca 2024r.

W podziękowaniu za dobre serce

Autor: |

Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w Szkole Podstawowej nr 3 pod opieką Katarzyny Radek, spotkała się w ubiegły piątek z przedstawicielami Komitetu Pomocy SOS Solidarność. Wręczyli oni uczniom dyplomy za całoroczną współpracę, szczególnie pomoc przy Świdnickim Dniu Chorego.

– Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w nasze akcje oraz poświęcanie wolnego czasu dla najbardziej potrzebujących. To trudne wyzwania, ale na pewno przynoszą wiele satysfakcji. Po waszych wizytach u chorych, otrzymaliśmy bardzo dużo telefonów z podziękowaniami. Dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych te odwiedziny były niezwykle wzruszającym przeżyciem. Jeśli macie ochotę na dalszą współpracę, zapraszamy do komitetu – mówili jego prezes Urszula Radek i wiceprezes Kazimierz Czapla.
– Większość obecnych wolontariuszy kończy już szkołę, ale obiecali, że o nas nie zapomną. Są z nami przedstawiciele ubiegłorocznych absolwentów, którzy zawsze chętnie włączają się w działania klubu. Mam więc nadzieję, że wszyscy będziemy spotykali się również w przyszłym roku – podkreślała Katarzyna Radek.
Spotkanie było też okazją do rozmów o idei wolontariatu, wyborze przyszłej szkoły czy wakacyjnym odpoczynku.
aw

Artykuł przeczytano 1426 razy

Last modified: 17 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content