środa, 19 czerwca 2024r.

W pilotce dziadka

Autor: |

Pod tym intrygującym hasłem kryje się cykl spotkań z literaturą, organizowany przez Filię nr 1 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Świdnicka placówka uzyskała na projekt dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Promocja Czytelnictwa. Zadanie wpisuje się również w jubileusz 70-lecia Świdnika, miasta znanego z produkcji śmigłowców i motocykli.

– Adresatami naszych działań są uczniowie szkół technicznych i branżowych. Młodzież nie czyta literatury fachowej, jest ona dla niej za trudna i sprawia jej kłopot. Spotkania mają na celu przełamanie strachu przed sięganiem po książki. Dzięki rozmowom z autorami i znanymi postaciami w środowisku wynalazców i racjonalizatorów, chcemy zachęcić młodych ludzi do korzystania z dostępnej literatury. Zależy nam również, by z łatwością odnaleźli się w innych bibliotekach – wyjaśnia Aleksandra Majewska, kierownik Filii nr 1.

Cykl zainicjuje tego typu działania jako stałą ofertę biblioteki w kolejnych latach. Miejscem spotkań będą: Filia nr 1 MPBP (ul. B. Ratajczaka 7), Pracownia w Centrum Kształcenia Praktycznego w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej (ul. Warsztatowa 3) oraz Świdnicka Strefa Miłośników Techniki (ul. Armii Krajowej 1).

Pierwszą odsłonę projektu „W pilotce dziadka – cykl spotkań z literaturą” zaplanowano w czwartek, 13 czerwca. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 506 026 165.

ow, fot. F nr 1

Artykuł przeczytano 86 razy

Last modified: 6 czerwca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content