sobota, 19 września 2020r.

W ośrodku praca wre

Autor: |

Chociaż nie ma uczniów, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym sporo się dzieje. Czas oczekiwania na powrót do normalnego funkcjonowania placówki, wykorzystywany jest na bieżące naprawy i konieczne remonty.

– Zostały pomalowane sala przedszkolna oraz korytarz, w którym ustawiliśmy też część szafek z szatni, by zrobić tam więcej miejsca – mówi Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW. -Naprawiamy również elewację przy wejściu do budynku od strony północnej, bo była już mocno zniszczona. Drobnymi pracami, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, zajmują się nasi pracownicy Maria Kindzierska, Bożena Wieczerzak, Edyta Mazurek, Krystyna Iwańczuk, Lucjan Tomczak i Andrzej Kasperek. Jestem im niezmiernie wdzięczna.

Oprócz tego, w ośrodku trwają też prace związane z remontem dachu i kominów. Powierzono je specjalistom.

Nauka i rehabilitacja online

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, tak jak inne placówki oświatowe, prowadzi nauczanie zdalne. Nauczyciele, psychologowie, pedagodzy i terapeuci zamieszczają lekcje i materiały na stronie internetowej SOSW. Uczniowie mogą również brać udział w konkursach czy skorzystać z propozycji ćwiczeń i zabaw ruchowych.

– Dzieci dostają materiały, wskazówki i karty pracy. Pomagają im rodzice, którzy bardzo się starają, by nauczanie w domowych warunkach było jak najlepsze. Obserwujemy jednak, że nasi podopieczni potrzebują już kontaktu ze swoimi nauczycielami i terapeutami, uruchomiliśmy więc w tym tygodniu spotkania online – wyjaśnia E. Krupa.

Placówka wróciła również do realizowania programu „Za życiem”, ułatwiającego wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, a także programu „Rehabilitacja 25 plus” dla absolwentów placówki, finansowanego przez PFRON. Wszystkie zajęcia będą odbywały się zdalnie.

– Nie chcemy pozostawiać uczestników obu programów samym sobie. Bardzo ważne jest by mieli kontakt z terapeutami, stąd decyzja o zajęciach zdalnych – dodaje szefowa SOSW.

aw, fot. SOSW Świdnik

Artykuł przeczytano 380 razy

Last modified: 24 kwietnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?