sobota, 20 lipca 2024r.

W nowy rok z chórem Arion

Autor: |

Kolędowanie to jeden z piękniejszych polskich zwyczajów, który przypomina o Bożym Narodzeniu i pozwala pozostać na dłużej w świątecznym nastroju. Tym razem zaprasza na nie chór męski Arion pod batutą Rafała Palutkiewicza, działający w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury.

Koncert odbędzie się 21 stycznia, o godz. 17.00, w sali kameralnej MOK. Usłyszymy utwory poświęcone narodzeniu Jezusa, na przykład „Bracia, patrzcie jeno”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Mędrcy świata” i „Przystąpmy do szopy”, okraszone komentarzami dotyczącymi historii powstania niektórych z nich. Do wspólnego śpiewania Arion zaprosi również publiczność.

W drugiej części spotkania chórzyści zaprezentują pieśni z nieco innego repertuaru. Będą to, między innymi, „U nas wedle młyna”, „Marsz lotników”, „Va Pansiero”. Nie zabraknie też podsumowania muzycznych działań w 2022 roku. Chór, po 2 latach pandemicznej przerwy, znowu mógł wyruszyć na przeglądy oraz koncerty wyjazdowe. Wystąpił  w Zamościu, Osuchach, Włocławku, Górecku Kościelnym, Stalowej Woli, zdobywając srebrne dyplomy i wyróżnienia.

Wstęp na styczniowy koncert, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, jest bezpłatny, a śpiewacy zdradzają również, że przygotowali kilka niespodzianek dla publiczności.

aw

Artykuł przeczytano 1006 razy

Last modified: 17 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content