wtorek, 20 kwietnia 2021r.

W komediowej odsłonie

Autor: |

To ostatnia chwila, by zdecydować się na spędzenie niedzielnego popołudnia z artystami znanymi z telewizyjnych ekranów. 28 lutego, w Centrum Kultury, odbędą się dwie odsłony spektaklu „Kłamstwo”, w reżyserii Wojciecha Malajkata.

Sztuka opowiada o dwóch parach małżeńskich, dwóch parach przyjaciół i dwóch parach kochanków, chociaż osoby są tylko cztery. Jak to możliwe? Trzeba przyjść i przekonać się o tym osobiście.

Autor spektaklu wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie? On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa… Słowa, które tną. Jak brzytwa. A tonący?… No właśnie.
To niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg, zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w zakamarkach ludzkich umysłów.

– Długo pracowaliśmy nad obsadą, bo ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy – mówił Wojciech Malajkat.

Na świdnickiej scenie zobaczymy Annę Korcz, Adrianę Kalską, Sambora Czarnotę i Piotra Szwedesa. Gwiazdorska ekipa wystąpi o godz. 17.00 i 19.00.

Bilety w cenie: 60 zł (grupowy), 65 zł (ulgowy), 70 zł (normalny) można kupić w kasie kina LOT, tel. 81 751 24 61 lub 537 687 837, a także na stronie mok.swidnik.pl/kup-bilet.  Bilety zakupione z terminem kwietniowym zachowują ważność.

Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Artykuł przeczytano 116 razy

Last modified: 26 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?