czwartek, 18 kwietnia 2024r.

W kadrze mojego serca

Autor: |

Miłośnicy poezji i muzyki mogą rezerwować piątkowe popołudnie na spotkanie autorskie Grażyny Amrosz-Łomnickiej, z gościnnym udziałem zespołu Chodu. Na wydarzenie zapraszają Grupa literacka „Metafora” i Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna.

Grażyna Amrosz-Łomnicka z zawodu jest pedagogiem, nauczycielem i wychowawcą, z konieczności  opiekunką osób starszych i chorych, zaś z zamiłowania pisze wiersze. O początkach swojej twórczości mówiła tak: – Pierwsze próby literackie podejmowałam w wieku 15 lat. Nigdy nie zdawałam sobie sprawy z tego, że to pisanie ma jakąś wartość. Próbowałam prezentować ją wśród znajomych, bliskich, koleżanek, ale dopiero kiedy znalazłam grupę „Metafora”, podzieliłam się z nią swoimi wierszami i zostały one zaakceptowane, poczułam się silniejsza.

Podczas piątkowego spotkania świdniczanka zaprezentuje  tomik „W kadrze mojego serca”, a o utworach w nim zawartych Barbara Kasprzak z Ośrodka Terapii i Rozwoju, pisze tak: „wiersze Grażyny to strumień osobistych emocji towarzyszących jej codziennemu dreptaniu przez życie. Poetyckie teksty są zapisem wędrówki pełnej trudnych doświadczeń…. Jednak, to nie gorycz dominuje w wierszach, lecz pogoda ducha, wciąż odzyskiwana harmonia i miłość”.

Popołudnie z poezją umili lubelski zespół Chodu, w składzie:  Milena Lis-Rudzka (flet poprzeczny, śpiew), Ola Grudzińska (skrzypce, śpiew), Łukasz Miazek (gitara akustyczna, śpiew), Waldemar Janasz (gitara basowa, śpiew). W repertuarze grupy znajdują się utwory autorskie, a także poezja śpiewana, piosenki turystyczne, żeglarskie i ukraińskie.

Spotkanie odbędzie się 12 stycznia, o godz. 17.00, w Galerii MPBP.

aw, fot. arch. GŚ, zespół Chodu

 

Artykuł przeczytano 204 razy

Last modified: 8 stycznia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content