piątek, 01 marca 2024r.

W drodze po zdrowie

Autor: |

Czteroletni Maciek Sulima wciąż dzielnie walczy o zdrowie. Jeszcze do 16 października trwa zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca, prowadzona na stronie siepomaga.pl.

– Maciuś jest wojownikiem, któremu przyszło się mierzyć z wieloma strasznymi chorobami. Najgorszy w tym wszystkim jest ból. Konieczna jest operacja – inaczej ból będzie tak dotkliwy, że synka będzie palił nawet zwykły dotyk – mówi Sylwia, mama chłopca.

Chłopiec urodził się w 2018 roku. Dobre samopoczucie jego mamy oraz poprawny przebieg ciąży nie wskazywały na jakiekolwiek problemy. Te jednak pojawiły się w chwili porodu, kiedy nagle zaczęło spadać tętno chłopca. Reanimacja trwała 40 minut.

Diagnoza – konieczna jest szybka operacja

Maciek cierpi na wiele schorzeń. Rehabilitacja, wizyty u specjalistów, badania i kontrole to dla niego i jego najbliższych codzienność. Chłopiec dzielnie walczy, żeby każdy następny dzień był lepszy.

– Jedna z kolejnych wizyt u lekarza przyniosła dramatyczne wieści. Maciuś ma zwyrodnienia bioder. Lewe jest koślawe, prawe jest w tak tragicznym stanie, że prawie w ogóle go nie ma. Krzywy kręgosłup uciska narządy – mówi Sylwia. Dodaje: – Jedynym ratunkiem, aby uwolnić Maciusia od cierpienia, jest operacja.

Brak takiej formy leczenia skazuje chłopca na ból. Szybki czas podjęcia operacji jest niezwykle ważny, bowiem gdy kości zaczną się ocierać lub uciskać nerwy, już sam dotyk będzie przysparzał cierpienia.

Dla mamy Maćka operacja stała się priorytetem. Zabieg został wyceniony na 150 tys. zł, w związku z czym Sylwia zdecydowała się poprosić o pomoc innych.

Każdy, kto chciałby dołożyć swoją cegiełkę, może to zrobić wchodząc na stronę: https://www.siepomaga.pl/maciej-sulima?fbclid=IwAR2YrAe5s0P2j9R1Cy6-XDmwVTREY2YNmn-kbH6Ghbex8NtbamIGZ9rSinE.

Wylicytuj i pomóż

Pomóc chłopcu można również licytując przedmioty na aukcji internetowej i wpłacając kwotę na leczenie Maćka. Na Facebooku powstała grupa #licytacje dla Maćko, gdzie można wylicytować interesujący nas przedmiot lub samemu przekazać coś, co będą licytowali inni.

Darowizny można również dokonać wpłacając środki na nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001. W tytule wpłaty należy wpisać: Sulima, 11532.

Informacje o stanie zdrowia Maciusia można śledzić na profilu Zdrówko dla Maciusia na Facebooku: www.facebook.com/krolmaciejo.

pś, fot. Facebook/Zdrówko dla Maciusia

Artykuł przeczytano 895 razy

Last modified: 5 października, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »