wtorek, 20 kwietnia 2021r.

W Czyściochowej Akademii

Autor: |

Higiena jamy ustnej i nosa, czystość dłoni i zasady korzystania z toalety, mycie ciała i włosów oraz pielęgnacja skóry to zagadnienia, jakimi zajmują się „Puchatki” z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3. Wszystko w ramach programu „Czyściochowa Akademia”,  do którego grupa przystąpiła w tym miesiącu.

Projekt realizowany jest przez sieć drogerii Rossmann i wspiera nauczycieli edukacji przedszkolnej w kształtowaniu oraz usystematyzowaniu prawidłowych nawyków higienicznych wśród dzieci.

– Od września organizujemy w naszej grupie zajęcia dotyczące higieny. W październiku obchodziliśmy „Światowy Dzień Mycia Rąk”. „Akademia” doskonale wpisuje się w nasze działania – mówią Agnieszka Zmokła i Milena Kozioł, wychowawczynie „Puchatków”, do których należą dzieci w wieku 5-6 lat.

Celem programu jest zapoznanie najmłodszych z zasadami higieny i budowania odporności, w tym higieny jamy ustnej i nosa, mycia rąk, korzystania z toalety, a także kąpieli i pielęgnacji skóry. Program jest zgodny z podstawą programową, a jego atutem są eksperymenty, które dzieci bardzo lubią. Dzięki nim, w ciekawy i niebanalny sposób odkrywają, dlaczego warto dbać o higienę. Przedszkolaki uczą się codziennych nawyków higienicznych również przez zabawę. Dowiedziały się już, między innymi, czy do mycia wystarczy zimna woda, skąd się biorą dziury w zębach oraz jak rozprzestrzeniają się zarazki.

Niebawem pięcio- i sześciolatki zrealizują kolejną część edukacyjną programu, dotyczącą kąpieli, mycia włosów oraz ochrony i pielęgnacji skóry.

Pomoc w nauce i zabawie stanowi pakiet, który placówka otrzymała po przystąpieniu do projektu. Zawiera planszę edukacyjną „Higiena Wygrywa”, plakat informacyjny do powieszenia w placówce, dzienniczki higieny oraz plakietki „Czyściochowa akademia”.

aw, fot. OP SP nr 3

Artykuł przeczytano 284 razy

Last modified: 26 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?