sobota, 24 lutego 2024r.

Uwaga, utrudnienia

Autor: |

Od poniedziałku kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na skrzyżowaniu ul. Targowej, Maczka i Kosynierów. U zbiegu dróg będzie obowiązywało ograniczenie prędkości, mogą również zostać zwężone jezdnie. Wszystko za sprawą trwającej przebudowy ul. Targowej. Zmiany będą obowiązywać około 2 miesiące.

 Prace na ul Targowej ruszyły kilka tygodni temu. Budowa chodnika i ścieżki rowerowej jest częścią realizowanego przez miasto programu unijnego „Mobilny LOF”. Inwestycja zakłada również przebudowę fragmentu ul. Okulickiego oraz powstanie dworca przesiadkowego.
Dodatkowo przedstawiciele ratusza zdecydowali o wymianie nawierzchni na ul. Targowej już z własnych środków.

– Trudno sobie wyobrazić sytuację, żeby przy tej istotnej dla mieszkańców ulicy powstał nowy chodnik i droga dla rowerów, a sam asfalt wyglądał tak jak dotychczas – mówił Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Podjęliśmy więc decyzję o przeprowadzeniu remontu we własnym zakresie.

Inwestycja jest już mocno zaawansowana. W tej chwili prace przesuwają się w kierunku skrzyżowania z ul. Kosynierów i Maczka. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Od poniedziałku, 9 marca, zostanie wprowadzana w tym miejscu nowa organizacja ruchu.

– W rejonie przebudowywanego skrzyżowania będą prowadzone roboty związane z przebudową oświetlenia ulicznego oraz prace brukarskie przy wymianie krawężników, budowie chodnika i ścieżki rowerowej. Wprowadzona organizacja ruchu zakłada ograniczenie prędkości, oraz zawężenia jezdni – wymienia Katarzyna Lis, z Urzędu Miasta.

Kierowcy muszą się liczyć również z tym, że na poboczach jezdni napotkają pojazdy z budowy. Przedstawiciele wykonawcy prac zapewniają, że będą się starali zminimalizować czas utrudnień, choć mogą one potrwać nawet 2 miesiące.

kal

 

 

 

 

Artykuł przeczytano 1009 razy

Last modified: 6 marca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »