sobota, 19 września 2020r.

Usiądź ze mną i poczytaj

Autor: |

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna przygotowuje się do realizacji projektu „Usiądź ze mną i poczytaj”. Już niebawem świdniczanie będą mogli wziąć udział w spotkaniach z interesującymi gośćmi nie tylko ze świata książki dla najmłodszych.

– „Usiądź ze mną i poczytaj” to warsztaty dla rodziców ze Świdnika, których celem jest pokazanie możliwości, jakie dają książki w codziennym wspieraniu rozwoju dziecka oraz pomoc w kształtowaniu jego kompetencji czytelniczych. Dorośli będą mogli poznać wartościowe pozycje książkowe i wypożyczyć je po spotkaniu – mówi instruktor Joanna Makuszewska, inicjatorka i współautorka projektu, którego koszt oszacowano na 9800 zł.

Pierwsze zajęcia pt. „Jak inspirować?” odbędą się 27 sierpnia, w Zaułku Poetów. Gościem rodziców i ich pociech będzie Michał Malinowski, pisarz, pedagog i podróżnik, a także pomysłodawca i założyciel Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie. Jak czytamy na stronie www.mubabao.pl, szczególnym wymiarem działalności pana Michała jest aktywizowanie rodziny do wspólnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu, a także działanie rozwojowe i terapeutyczne dedykowane zarówno najmłodszym, jak i dorosłym – rozwijanie wyobraźni, sztuki oracji, pewności siebie i autoprezentacji. Zaproszenia na spotkanie dostępne są w oddziale dla dzieci MPBP.

W ramach kolejnych warsztatów, zaplanowanych na 22 października, wykład wygłosi Irena Koźmińska, założycielka i prezes Fundacji ABCXXI, inicjatorka ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dostępny będzie dla wszystkich zainteresowanych w formie webinarium.

Na trzecie spotkanie biblioteka zaprosiła dr Małgorzatę Centner – Guz, znaną już w Świdniku propagatorkę metody Marii Montessori w wychowaniu i nauce.

Projekt „Usiądź ze mną i poczytaj” finansowany jest z Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na niego 575 osób.

aw, fot. www.mubabao.pl

 

 

Artykuł przeczytano 128 razy

Last modified: 10 sierpnia, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?