środa, 03 marca 2021r.

Ulica Struga znowu przejezdna

Autor: |

Od czwartku kierowcy mogą jeździć ul. Struga. Nadal nie wjadą w ul. Kolejową. Utrudnienia są wynikiem trwającej właśnie budowy dworca przesiadkowego w sąsiedztwie stacji Świdnik Miasto.

Prace rozpoczęły się na dobre w grudniu. Początkowo kierowcy musieli omijać ul. Struga i Kolejową. Wjazdy w obie drogi zostały zamknięte i ruszyła przebudowy ich skrzyżowań z al. Lotników Polskich. Od czwartku organizacja ruchu w tym rojenie wygląda już inaczej.

– Rzeczowa zmiana polega na otwarciu dla ruchu kołowego ul. Struga i likwidacji objazdu przez. ul. Orzeszkowej. W dalszym ciągu zamknięta będzie ul. Kolejowa oraz występować będą utrudnienia na al. Lotników Polskich – tłumaczy Paweł Siewielec, kierownik budowy PRD Lubartów S.A.

Oznacza to, że do stacji Świdnik Miasto nadal będzie można dotrzeć tylko objazdem. Po otwarciu ul. Struga będzie można nią dojechać do ul. Orzeszkowej i z niej wjechać w ul. Kolejową. Na swoją dotychczasową trasę wróci także autobus miejski z numerem 35.

Obecne utrudnienia są związane z budową węzła przesiadkowego w pobliżu stacji Świdnik Miasto. – Inwestycja będzie miała swój finisz z końcem pierwszego kwartału bieżącego roku – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Przedsięwzięcie pod nazwą „Mobilny LOF” zostało dofinansowane ze środków unijnych. Obejmuje budowę fragmentu ul. Klubowej od ul. Struga do Kolejowej, przebudowę dwóch skrzyżowań u zbiegu al. Lotników Polskich z ul. Struga i Klubową. W sąsiedztwie stacji kolejowej powstanie niewielki dworzec przesiadkowy wyposażony, między innymi, w toalety dla podróżnych. W ramach projektu zostanie wybudowany także plac manewrowy dla autobusów oraz stanowiska, z których będą odjeżdżać. Pasażerowie schowają się pod wiatami. Elementem inwestycji jest także budowa ścieżki rowerowej i stojaków dla jednośladów. Nowy teren będzie wyposażony w ławki i zostanie objęty miejskim monitoringiem. Inwestycję wyceniono na 7,8 mln zł.

Kilka miesięcy temu został zakończony drugi etap projektu. W jego ramach wykonano przebudowę fragmentu ul. Okulickiego do ul. Wyspiańskiego. Droga zyskała nie tylko nową nawierzchnię i chodniki, ale również parkingi. W ramach tego etapu powstała także ścieżka rowerowa i chodnik przy ul. Targowej. Rowerzyści uzyskali też połączenie ul. Okulickiego z al. Lotników Polskich. Wartość tej inwestycji wyceniono na ponad 3 mln zł.

W tym samym czasie trwa również budowa dworca kolejowego przy stacji Świdnik Miasto. Za inwestycję są odpowiedzialne Polskie Koleje Państwowe. W ramach przedsięwzięcia została już wyburzona dotychczasowa wiata. W jej miejsce powstanie mniejszy budynek z wieżą zegarową, wyposażony w zamkniętą, ogrzewaną poczekalnię, toalety, biletomat i system informacji dla podróżnych. Budowa, warta 4,5 mln zł, również zakończy się w pierwszym kwartale tego roku. 

Artykuł przeczytano 304 razy

Last modified: 6 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?