piątek, 01 marca 2024r.

Ulica Pileckiego z dofinansowaniem

Autor: |

Znajdująca się na Osiedlu Wschód ul. Pileckiego będzie dłuższa i w pełnej infrastrukturze. Miasto otrzymało dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zrealizowanie zadania.

Łączny koszt inwestycji został oszacowany na 1,7 mln zł. Dofinansowanie wyniesie ponad 896 tys. zł, a więc połowę kosztów. Budowa planowana jest jeszcze na ten rok.

– Ulica Pileckiego powstanie w pełnej infrastrukturze. Będzie stanowiła kontynuację istniejącej już części drogi. Inwestycja powinna zostać zrealizowana jeszcze w 2023 roku. Myślę, że na najbliższej sesji Rady Miasta zadanie zostanie wprowadzone do budżetu. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu i znalezienie wykonawcy, tak, by jeszcze w tym roku ulica była gotowa – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Miasto starało się też o prawie 313 tys. zł na budowę ul. Kopera, której koszt wyceniono na blisko 626 tys. zł. Czy pieniądze trafią do Świdnika, jeszcze nie wiadomo. Ul. Kopera znalazła się na trzeciej pozycji listy rezerwowej.

– Na dziś nie mamy tego dofinansowania, jednak liczymy, że przy oszczędnościach przetargowych uda się je pozyskać. Z drugiej strony budowa ul. Kopera to nie jest jakiś wielki koszt, więc rozważymy, czy nie wykonać jej bez dotacji, jeśli jej nie otrzymamy – dodaje M. Dmowski.

Artykuł przeczytano 978 razy

Last modified: 8 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »