poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Uczniowie wrócili do szkół

Autor: |

Dziś, po dwumiesięcznym wypoczynku, uczniowie zasiedli ponownie w szkolnych ławkach. Był to szczególnie niezwykły dzień dla najmłodszych oddziałów. Podczas inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 pierwszoklasiści zostali bardzo ciepło przywitani przez Piotra Bogusza, dyrektora placówki i jego zastępcę Huberta Wiktorowicza, którzy dokonali ceremonii pasowania na ucznia.

W SP nr siedem uczniowie i nauczyciele po raz 27. witali nowy rok szkolny. – Przez pandemię koronawirusa trzeba było ominąć jubileusz25-lecia szkoły – mówi Piotr Bogusz, dyrektor SP 7. – Nowe wyzwania, przed którymi od dziś stanie społeczność „Siódemki”, dotyczą również innych placówek w całym kraju. To przede wszystkim bezpieczny powrót do szkół a przez następne miesiące spokojna praca, która pozwoli bez perturbacji zakończyć rok szkolny. Nauczyciele, rodzice i uczniowie tego oczekują.

W tym roku, w „Siódemce” padł rekord jeśli chodzi o nabór uczniów. Chęć wstąpienia w szeregi pierwszoklasistów wyraziło ponad 130 osób. Trafią one do pięciu klas pierwszych, w tym dwóch oddziałów montessoriańskich. W tym roku cała placówka będzie musiała pomieścić ponad 900 uczniów. – To znaczy, że istnieje duże zapotrzebowanie na naukę w tej szkole. Podaję jeszcze niedokładne liczby, gdyż do 1 września nie wszyscy podjęli ostateczną decyzję, co do wyboru szkoły. W każdym razie nasza jest wypełniona po brzegi, a to oznacza wielką radość i zobowiązanie do solidnej pracy – dodał szef „Siódemki”.

W dobie pandemii tak duża ilość klas powoduje jednak pewne utrudnienia. Dyrekcja zapewnia jednak, że wszystkie zasady i rygory sanitarne rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwo Edukacji Narodowej są już przećwiczone i konsekwentnie realizowane. Dotyczy to m.in. wietrzenia pomieszczeń, dostępności środków do dezynfekcji itp. Pomimo utrudnień uczniowie rozpoczynają zajęcia o godz. 8.00 i wracają do domów koło godziny 15.30.

–Te zasady, które stosowaliśmy i będziemy stosować, z pewnością umożliwią spokojną pracę w nowym roku szkolnym. W większości kadra nauczycielska i pedagogiczna pozostaje niezmieniona. Jest to doświadczony zespół, doskonale znający swoją pracę. To ludzie, którzy realizują swoje zadania z pasją. Dołożymy zatem wszelkich starań, aby ten rok przebiegał normalnie i żebyśmy spotkali się w zdrowiu i w dobrych nastrojach za 10 miesięcy, witając wakacje – zapewnił P. Bogusz.

W większości świdnickich szkół podlegających gminie uczniowie powitali nowy rok w obrębie własnych klas, spotykając się ze swoimi wychowawcami.

Artykuł przeczytano 18141 razy

Last modified: 8 września, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »