piątek, 27 stycznia 2023r.

Tydzień pełen przygód

Autor: |

Miejski Ośrodek Kultury zakończył już akcję „Zima w mieście”, w której wzięło udział 45 dzieci w wieku szkolnym. Półkolonie zorganizowano w pierwszym tygodniu ferii. Najmłodsi, którzy w nich uczestniczyli, na pewno nie mogli narzekać na brak atrakcji.

Akcję zainaugurowano wyjazdem do Osady Leśnej Doboszówka, w której dzieci wzięły udział w warsztatach piekarniczych. Był też czas na gry i zabawy taneczne, a także wykonanie masek karnawałowych.

Wtorek uczestnicy półkolonii spędzili w Świdniku. Pod okiem instruktorów z Miejskiego Ośrodka Kultury pracowali nad stworzeniem scenografii do filmu sci-fi. Mieli też okazję sprawdzić, jak korzysta się z okularów VR i poznać gwiezdne opowieści. Kolejny dzień dzieci także spędziły w Świdniku. Tym razem jednak wzięły udział w warsztatach edukacyjnych i ognisku, zorganizowanych przez Nadleśnictwo Świdnik. Odwiedziły też Port Lotniczy Lublin, by przekonać się, jak wygląda praca na lotnisku. Czwartek upłynął pod znakiem pływania i seansu filmowego. Najmłodsi odwiedzili Park Avia i Kino „Lot”.

Ostatni dzień „Zimy w mieście” upłynął pod znakiem wycieczki. Uczestnicy półkolonii wybrali się do Warszawy, gdzie zwiedzili Państwowe Muzeum Etnograficzne, poznając polskich twórców ludowych i tajniki wykonywanych przez nich dzieł. Mieli też okazję stworzyć własne mozaiki na szkle, które zabrali na pamiątkę do domu. Dzieci odwiedziły też Centrum Pieniądza NBP, gdzie zorganizowano dla nich warsztaty „Orzeł czy reszka? Gdzie zwierzę mieszka”.

– Chcieliśmy pokazać, że zima w mieście może być naprawdę ciekawa. Przygotowaliśmy urozmaiconą ofertę, by najmłodsi mogli spędzić czas w różnorodny sposób. Cieszymy się, że podobały im się zajęcia i polubiły atmosferę, która na nich panowała – mówi Katarzyna Lis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury.

af

Artykuł przeczytano 80 razy

Last modified: 24 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?