środa, 19 czerwca 2024r.

Trzy dni z historią

Autor: |

Pojazdy militarne, broń, umundurowanie, eksponaty muzealne, prywatne kolekcje, wystawa modelarska, dioramy, pokazy, konkursy, gry i spotkania z ciekawymi ludźmi. To tylko część atrakcji, czekających na osoby, które wybiorą się na czwartą edycję Militaria – wystawa historyczna 2019 w Lublinie. Podobnie, jak w latach ubiegłych, nie zabraknie na niej świdnickiego akcentu.

Tym razem Strefa Historii zaprezentuje pamiątki skupiające się przede wszystkim na lotnictwie.
– Chcemy pokazać ekspozycję poświęconą 80. rocznicy otwarcia Cywilnej Szkoły Pilotów Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej oraz ponad 200 modeli zebranych w kolekcję „Armie świata”. Twórcami tej niezwykłej wystawy są członkowie Klubu Modelarskiego Taurus oraz sympatycy klubu. Zaprezentujemy też dioramę „D-day”, obrazującą lądowanie aliantów na plaży w Normandii, 6 czerwca 1944 roku – wymienia Justyna Kowalczyk ze Strefy Historii.
Wśród świdnickiej ekspozycji nie zabraknie też tego, co z naszym miastem kojarzy się szczególnie, czyli kultowych wuesek. Tym razem będą to jednak pojazdy wykorzystywane przez Ludowe Wojsko Polskie w latach 1955-1985. Uzupełnieniem tej części wystawy staną się mundury z epoki.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-20 października, na terenie Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Targów Lublin S.A., przy ulicy Dworcowej 11. W piątek (18 października) ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach 11.00-17.00, a w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-18.00. Bilety w cenach: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, studentów, emerytów i rencistów z ważną legitymacją) będzie można kupić w kasach podczas wydarzenia lub za pośrednictwem strony www.tobilet.pl. Dla najmłodszych do 3 roku życia wejście jest bezpłatne. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.historia.targi.lublin.pl.

af

Artykuł przeczytano 1138 razy

Last modified: 18 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content